۲۵۰ دانشجوی دانشگاه‌های کردستان راهی کربلای معلی شدند

۲۵۰ نفر از دانشجویان اهل تشیع و تسنن دانشگاه‌های استان کردستان برای شرکت در پیاده‌روی اربعین اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /چهارشنبه‌شب ۲۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، پیام‌نور، فرهنگیان و کردستان برای شرکت در پیاده‌رکی اربعین حسینی اعزام شدند.

 

دبیر ستاد اربعین دانشگاه‌های کردستان در مراسم بدرقه دانشجویان گفت: امروز دشمن با تمام توان در فضای مجازی و حقیقی با ابزارهای لازم به جنگ با جوانان آمده است.

 

توحید رستمی اذعان داشت: یکی از ابزارهای خنثی‌سازی جنگ نرم دشمن، تقویت فرهنگ ایمانی و اعتقادی جوانان است و چه چیزی بهتر از فرهنگ حسینی است.

 

وی تصریح کرد: ستاد اربعین با همکاری و کمک مسوولان دانشگاه‌ها و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های کردستان تشکیل شد.

 

رستمی اذعان داشت: اگر چه دشمن می‌خواست ناامنی در عراق ایجاد کند و در مشارکت بالای مردم در پیاده‌روی اربعین تاثیرگذار باشد، اما آمار مردم نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

 

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های کردستان برای حضور در پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کردند که این آمار امسال به ۲۵۰ نفر افزایش پیدا کرد.

 

دبیر ستاد اربعین دانشگاه‌های کردستان اذعان داشت: ۴۰ نفر از این تعداد دانشجو را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می‌دهند که مصداق بارز ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) است.

 

رستمی به دانشجویان اعزامی هم توصیه‌هایی هم داشت، اینکه مروج فرهنگ ایرانی اسلامی باشند، در طول مسیر اگر زباله‌ای وجود داشت، جمع‌آوری کنند و در راستای ایجاد وحدت و همدلی در بین مسلمانان تلاش کنند.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار