۳۰۰۰ دانشجوی دانشگاه‌های تهران امسال به صورت کاروان دانشگاهی راهی اربعین می‌شوند

مسئول موکب اربعین بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: تعداد افرادی که به صورت کاروان‌های دانشجویی توسط این نهاد و کاروان انصار القائم به کربلا عازم می‌شوند، جمعیتی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ هزار نفر است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییجواد زهرایی مسئول برگزاری سفر اربعین بسیج ناحیه تهران بزرگ پیرامون برنامه امسال گفت: برنامه اربعین سال ۹۸ به چند دسته تقسیم می‌شود یکی از آن‌ها مسئله موکب داری است که بخش اعظم آن را دانشگاه‌ها برعهده گرفته اند.


وی ادامه داد: دانشگاه‌های بزرگ تهران مثل علوم تحقیقات، شریف، تربیت مدرس، شهید مطهری، علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امام صادق(ع) در مسیر پیاده روی اربعین و همچنین شهر کربلا برای زوار امام حسین(ع) موکب برپا می کنند.

مسئول موکب اربعین بسیج ناحیه تهران بزرگ گفت: برخی از موکب‌های دانشگاه‌ها محتوابندی شده و دارای موضوع خاص خود هستند؛ مثلا مدرسه عالی شهید مطهری در فضای خانواده فعالیت می‌کند؛ اما در کنار آن ایستگاه صلواتی هم دارد. موکب دانشگاه علوم تحقیقات علاوه بر خدمات پزشکی، مسئله توزیع غذا و اسکان دانشجویان را نیز بر عهده دارد.

زهرایی ادامه داد: این موکب‌ها تمام بدنه شان دانشجویی است و حتی خادمینی که به عنوان خادم امام حسین(ع) برای کربلا با ماعازم می‌شوند، نیز همگی دانشجو هستند.

وی اظهار داشت: برای اسکان دانشجویان در نجف صحن حضرت زهرا(ع) با ظرفیت ۲ هزار نفر در نظر گرفته شده است و دو محل اسکان دیگر نیز در حال پیگیری است تا اگر صحن حضرت زهرا(ع) تکمیل نشده بود، دانشجویان در آنجا سکنی گزینند. همچنین در کربلا یک محل اسکان ۲ هزار و ۵۰۰ نفره برای دانشجویان به همراه توزیع سه وعده غذایی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

مسئول موکب اربعین بسیج ناحیه تهران بزرگ گفت: در کنار کاروان بزرگ ناحیه بزرگ تهران یک کاروانی به نام انصار القائم وجود دارد که دانشجویان دانشگاه‌هایی که تعدادشان به حد نصاب برای تشکیل کاروان نرسیده است، با این کاروان به کربلا عازم خواهند شد. تعداد حدودی افرادی که به صورت کاروان‌های دانشجویی توسط بسیج ناحیه تهران بزرگ و کاروان انصار القائم به کربلا عازم خواهند شد، جمعیتی بین ۲ هزار ۵۰۰ الی ۳ هزار نفر تخمین زده شده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار