توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان کرمان

جهاد برای فرهنگ در دل جازموریان

فعالیت های جهادی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کرمان در رودبار جنوب و جازموریان که از فروردین ماه 97 آغاز شده است با برپایی اردوی جهادی در ابعاد فرهنگی، آموزشی و عمرانی (ساخت مدرسه) به مدت یک هفته در این منطقه ادامه یافت


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه فرهنگیان کرمان که به طور متمرکز در منطقه جازموریان و رودبار جنوب از فروردین 97 آغاز شده است با برگزاری اردوی یک هفته ای در روستاهای سبزپوشان، دندسکی، چشمه ها، برجک و کنت آباد ادامه یافت.

 

مهراب رستمی مسئول گروه جهادی این دانشگاه هدف از برگزاری اردوی جهادی در این منطقه را تلاش برای رفع محرویت های آموزشی و فرهنگی دانست و ادامه داد: بررسی ابعاد محرومیت های اقتصادی و تلاش برای شناخت و استفاده حداکثری از ظرفیت های طبیعی، انسانی و جغرافیایی منطقه نیز در دستورکار این گروه جهادی قراردارد.

 

ایشان ضمن بیان این نکته که اردوی جهادی تابستان امسال با حضور 45 نفر از دانشجو-معلمان خواهر و برادر برگزار گردیده است به تشریح عمده فعالیت های عمرانی، فرهنگی و آموزشی پرداخت و افزود: در بخش عمرانی ادامه ساخت مدرسه یک کلاسه در دستور کار قرار دارد که انشاالله طبق برنامه ریزی  بناست  این مدرسه تا مهر 99 آماده بهره برداری شود و مورد استفاده قرار بگیرد، در بخش آموزشی، برگزاری کلاس های تقویتی که مطالب پایه ای را به دانشاموزان بیاموزند درحال انجام است و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی مخصوص والدین نیز از دیگر برنامه های این حیطه می باشد. علاوه بر فعالیت های ذکر شده، در بخش فرهنگی، می توان به برگزاری هیئت عزاداری هرشب در یک روستا و نیز کلاس آموزش قرآن و مداحی اشاره کرد.

 

مسئول گروه جهادی دانشگاه فرهنگیان کرمان با بیان اهمیت نقش رسانه در جریان سازی برای رفع محرومیت و توجه حداکثری مسئولین به این امر فرمودند: در این راستا و برای به تصویر کشیدن محرومیت در این منطقه یک گروه رسانه ای جهت ساخت مستند به اردو دعوت شده اند و علاوه برآن نیز خبرنگارانی از برخی خبرگزاری ها در اردو حضور دارند.

 

رستمی با برشمردن مهمترین ظرفیت های این منطقه، وجود آب های زیرزمینی در سطح خوب را از مهمترین ظرفیت هایی دانست که میتواند با کار کارشناسی درجهت استفاده حداکثری از ظرفیت کشاورزی و دامپروری منطقه آن را به نقطه مطلوب اقتصادی برساند. وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم استفاده از ظرفیت های اشتغال مولد در این منطقه، برخی افراد به اشتغال های کاذبی همچون قاچاق سوخت و مواد مخدر روی آورده اند که می طلبد گروه های جهادی و نیز مسئولین مربوطه در این راستا چاره جویی و کار کنند.

 

ایشان در انتها همکاری مسئولین منطقه ای را مثبت ارزیابی کرد و بویژه از مسئولین بسیج و سپاه رودبار، آموزش و پرورش رودبار و نیز مسئولین مرکز بهداشتی درمانی زهکلوت برای خدمت رسانی به جهادگران این منطقه تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار