دست ناپاکی که بخواهد با شیطان و دشمن ملت دست دهد قطع خواهد شد

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی گفت: دست و بازوی ناپاکی که بخواهد با شیطان و دشمن بزرگ ملت دست دهد، قطع خواهد شد. در این تردید نکنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعلی کیان، معاون گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی امروز در نشست خبری تشریح برنامه ها و اولویت های معاونت تازه تاسیس گفتمان سازی و مطالبه گری که در محوطه موزه 13 آبان برگزار شد، گفت:  خون پاکی که در این روزها در دشت نینوا به ظلم و بی عدالتی ریخته شد، باید تعیین تکلیف شود. باید معلوم شود کدام جریانات فکری و سیاسی که در آن زمان مسلط بر مسلمین بودند موجب فاجعه کربلا و قتل پاک ترین انسانها با فجیع ترین روش شدند. باید معلوم شود چه اتفاقاتی افتاد و امت رسول خدا طی پنجاه سال پس از وفات آن حضرت چه بر سرش آمد که نواده پاک ایشان را اینگونه به شهادت رساندند.


وی افزود: آیا کسانی از نسل امروز و جریانات امروز جهانی و جریانات جهان اسلام هستند که به همان روش عمل می کنند؟ آیا کسانی هستند که طفل شش ماهه و دختر سه ساله را می کشند؟ آیا قلدرهایی هستند که کودکان و زنان را اسیر می کنند و کودک را از مادرش جدا می کنند؟ آیا کسانی هستند که جوانان حق طلب را شهید و مثله می کنند و باز دم از انسان و انسانیت می زنند؟ اینها سوالات اساسی است که باید پاسخ داده شود و این جریانات باید تعیین تکلیف شوند. وعده صادقی که به ما داده شده و راستگویان راستگفتار داده اند، این است که منتقمی می آید و انتقام این خون را مطالبه میکند و همه کسانی که امروز در زمره یزیدیان هستند یا باید از راهشان برگردند و یا به انتقام الهی گرفتار شوند و راه سومی وجود نخواهد داشت.

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: اما این منتقم کرار که وارث همه انبیا و اولیاست و در هنگام قیام، خود را با نام حسین بی علی (ع) معرفی می کند، همان عدالت گستر زمین و تامین کننده رفاه دنیا و سعادت آخرت است. هم او که زمین گنجهای نهانش را به او عرضه می کند و سرتاسر زمین به یمن وجودش سبز و آباد می گردد. گره های علمی بشر با حضورش باز و درجات علمی و فهم بشر با ظهورش بسیار فراتر از قبل خواهد شد.

کیان بیان کرد: دانشجوی بسیجی با دقت در این معارف سوالات خود را دقیق تر می کند و دائم در حال موشکافی و فهم بهتر است. او میداند که انقلاب عظیم اسلامی ملت ایران از اول با آرمان زمینه سازی چنین چشم اندازی شکل گرفت و با نوحه های حسینی و دسته های عزاداری بزرگ در بین همه اقشار نفوذ کرد والا قبل از آن در کنج خانه ها و در سلولهای زندانها بود.
 

ندای حسین حسین بود که ملت را در برابر طاغوت یزیدی زمان شوراند

وی افزود: ندای حسین حسین بود که ملت را در برابر طاغوت یزیدی زمان شوراند و او را از کشور اخراج کرد. همین ندا باعث شد که سیدی از اولاد حسین بن علی و با علم زمینه سازی حکومت دینی در ایران بر سر کار آید... روشنفکران و تشکیلات مدعی هرچه میخواهند بگویند. آنها که در صحنه بودند و محققین منصف میدانند که آنچه ملت را به خروش آورد ندای حسینی و علمداران مکتب حسینی بود و این حقیقت تا ابد خدشه ناپذیر است.

وی با بیان اینکه همیشه امانتداری انقلاب از شروع آن دشوارتر است و تحویل آن به صاحب پرده نشین بسی سخت تر از برداشتن علم قیام، اضافه کرد: اکنون ملت ایران بیش از چهل سال است که این امانت بزرگ را بر دوش دارند و با همه فراز و نشیب ها آنرا بر زمین نگذاشته اند و رو به جلو به سمت آن مقصد درخشان در حرکتند. همان مقصدی که معادل آبادی دنیا و آخرت، بسط عدالت در کشورهای مسلمان و همه دنیا و نهایتا تحقق انتقام خون خدا است.

کیان تصریح کرد: همیشه سوالاتی مهم بر سر راه جوان مطالبه گر خودنمایی می کند. سوالاتی که از جنس هوشمندی و هوشیاری انقلابی است؟ آیا نمی‌شد سالهای امانتداری ملت کمتر از این می‌بود؟ آیا نمی‌شد مثلا ظرف 10 سال انقلاب به همه اهداف خود می‌رسید؟ آیا نمی شد رنج و سختی های ملت به خاطر پیمودن این راه بزرگ کمتر بود و مسیر راحت تر طی می شد؟ طبیعتا جواب این سوال عوامل بسیاری است که باید محققان و نکته سنجان منصف به آن پاسخ دهند اما جوان مومن انقلابی باید به دنبال علتهای اصلی و بنیادی باشد.

وی اظهار کرد: برای مثال روحیه انقلابی ناشی از دوران دفاع مقدس چرا کمرنگ شد؟ چرا روحیه خودخواهی جایگزین دگرخواهی و ایثار شد؟ آیا علت العلل تمامی فسادها و اختلاس ها و مسابقه دنیاخواهی در عده ای از مردم و مسئولین، همین جایگزینی نیست؟ چرا این اژدهای هفت سر فساد در کشور ما بوجود آمد که حالا مثلا قوه قضائیه با اصلاح خود و زحمت زیاد به دنبال قطع کردن سرهای آن است... چرا دنیا طلبی و اشرافیگری که چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا نمیشناسد بوجود آمد و موجب اثر پذیری و تغییر ذائقه عده ای از مردم شد؟ اینها سوالاتی است که جوان گام دومی میپرسد و مطالبه میکند و اراده کرده است که جواب آن را به گفتمان تبدیل کند.

 

علت العلل در جایی جز نزدیکان نهضت و نظام نیست

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: علت العلل در جایی جز نزدیکان نهضت و نظام نیست. کسانی که خود را خودی و نزدیک نشان دادند اما سست عنصر بوده و هستند. کسانی که شاید ابتدا اهل مبارزه بودند ولی وسط راه بار را زمین گذاشتند و مجنون وار سعی در انتقال بار امانت به ابتدای مسیر و حتی پرتاب آن به ته دره کردند. کسانی که از ابتدا اهل ایستادن نبودند و ایستادگی ملت را تاب نمی آوردند و کمرشان درد می گرفت و درد می گیرد و خدا به کمرشان بزند. انقلابیون خسته ای که خود خسته بودند و هستند ولی مردم را خسته معرفی می کنند. بی چیزهایی که از قبل انقلاب مردم به آلاف و الوف رسیدند و اشرافی شدند و چون از نزدیکان نهضت بودند موجب فتنه و فریب مردم شدند.
 
کیان افزود: نکته اساسی این است که همین‌ها که اشرافی شدند و تعیطلات را به جزیره ها و سدها میرفتند و راه و مرام طاغوت پهلوی را زنده می کردند کم کم به فکر ارتباط با بزرگ اشراف و دنیاداران یعنی آمریکا افتادند، فریفته لباس های اتو کشیده و ادکلنهای گران قیمت آنها شدند و از باطن خبیث آنها غافل گشتند و آنگاه بود که دیگر سخنان آن امام سفر کرده و جانشین برحقش امام خامنه ای عزیز برایشان معنی نداشت. آسمان و ریسمان میبافتند و میبافند که منافع ملت در گرو این رابطه و مذاکره است و تکرار میکردند و تکرار میکنند.

وی بیان کرد: جوان گام دومی و جناح فرهنگی مومن از خود میپرسد که ملت تا کجا باید به اینها فرصت جولان بدهد و کدام نقطه است که دستی از آستین ملت بیرون بیاید و تاخیر اندازان در رسیدن به افقهای روشن را از عملشان باز دارد. در دادگاه افکار عمومی و قانون به محاکمه کشد و مطالبه گری واقعی را از علت العللها و مسسبان اصلی مشکلات داشته باشد.

معاون گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: انقلاب اسلامی البته آنقدر ظرفیت عظیمی دارد که به ملت خود فرصت تجربه های بزرگ و بلوغ داده و میدهد و این در سایه اسلام و احکام اسلامیست... اما مگر یک نماینده آراء و یک مدیر اجرایی چند بار می تواند خطا کند تا معلوم شود که صلاحیت مدیریت ندارد. یک معامله کننده چند بار باید در معامله ضرر کند تا معلوم شود که طبق حکم شرعی و عقل سلیم دیگر صلاحیت معامله ندارد؟

کیان اضافه کرد: آیا نهادهای قانونی چون مجلس نباید به این امور رسیدگی کنند؟ آیا نباید سوالات از مدیر اجرایی در صحن مجلس و در پیشگاه ملت تکرار و پیگیری شود؟ دانشجوی بسیجی با دقت به اوضاع کشور نگاه میکند و مدیران اشرافی و تنبل را رصد میکند... قویا معتقد است کسانی که از پس بستن یک قرارداد متوازن و معقول بر نمیایند و بارها دشمنان ملت سرشان کلاه گذاشته اند حق حرف زدن از منافع ملت را ندارند. آنها بارها و بارها با بی تدبیریشان پول و ثروت کشور را به باد داده اند و به نظر میاید اگر سیاست نورزند و کشور را بر اساس سیاستهای مصوب شده در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت اداره کنند بهتر است.
 

جوان مومن وطن دوست و مردم دوست را امتحان نکنید

وی تصریح کرد: جوان مومن و گام دومی، مخصوصا در ایام محرم و عاشورای حسینی تیز تر و بران تر است و با تمام توان از منافع واقعی ملت دفاع می کند و جدا هشدار می دهد که دست و بازوی ناپاکی که بخواهد با شیطان و دشمن بزرگ ملت دست دهد، قطع خواهد شد، در این تردید نکنند. جوان مومن وطن دوست و مردم دوست را امتحان نکنید جوانی که در گرمای تابستان و سرمای زمستان در سیل و زلزله و اردوی جهادی و در سخت ترین میدانها کنار مردمش هست را امتحان نکنید. والله قسم سیل اراده های آهنین ملت شما را با خود می برد و جوان مومن و میهن دوست در صف اول این سیل خروشان خواهد بود.
 
کیان در ادامه بیان کرد: پس از اجرای طرح تحول سازمان بسیج دانشجویی طی سال گذشته و امسال با توجه به ماموریت هایی که رهبر معظم انقلاب در دیدارهای دانشجویی خطاب به دانشجویان مطرح کردند، معاونت گفتمان سازی مبتنی بر ماموریت های مورد نظر رهبر معظم انقلاب شامل مسئله شناسی، حل مسئله، مطالبه گری، گفتمان سازی و عمل جهادی، معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری در مجموعه سازمان بسیج دانشجویی شکل گرفت.
 
وی با بیان اینکه ماموریت های مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب از اهمیت بالایی برخوردار هستند و از طرفی مطالبه گری نیز مورد تاکید مردم است، افزود: مطالبه گری باید با روش های درست به نتیجه برسد در واقع مطالبه گری یعنی وقتی دانشجوی مومن و انقلابی مشکلی از مشکلات کشور را مشاهده می کند در گام نخست یاس و ناامیدی را از خود دور سازد و پس از آن با توجه به مشکل موجود به طرح یک مسئله برسد.
 
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی با بیان اینکه دانشجوی مومن انقلابی باید پس از رسیدن به مسئله به صورت خودجوش یا به همراه دوستان خود هسته ای را برای حل مسئله ایجاد کند، تصریح کرد: دانشجوی مومن انقلابی باید بنا بر تشخیص خود اولویت هایی که در کشور وجود دارد، شناسایی کند و هر یک از این اولویت ها را مقابل خود قرار دهد تا مسئله حل شود.
 
کیان با بیان اینکه دانشجو متصل به علم است و در کنار او استاد و کتابخانه وجود دارد با این وجود او باید با استفاده از علم و معرفت در مسیر حل مسئله گام بردارد، اظهار کرد: دو راه پیش روی دانشجوی مومن انقلابی است نخست اینکه از مسئولین مطالبه گری کند و این باید با کار کارشناسی و دقیق صورت بگیرد؛ با این وجود اگر مسئولین به مطالبه گری دانشجو توجه نکردند او باید وارد عملیات جهادی شود و خود مشکل را حل کند و این به معنای بی نظمی و بی قانونی نیست در واقع اردوهای جهادی در این فضا تعریف و توصیف می شوند.

 

مشکلات کشور با مطالبه گری درست قابل حل است

وی با تاکید براینکه با مطالبه گری و گفتمان سازی مخصوصا مطالبه گری درست و اصیل مسائل کشور قابل حل است، تصریح کرد: دانشجوی مومن و انقلابی باید مسئله را به صورت نسبی شناسایی و راه حل نسبی داشته باشد و از مسئولین مطالبه کند تا مشکلات را حل کنند؛ چون مردم در وسط مشکلات و مسائل هستند در هر حال این که ما می گوییم مطالبه گری جزئی از کل تاریخی انتقام آن خون پاک است حرف عبثی نیست چون انتقام خون امام حسین معنایش تحقق عدالت است.
 
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی با بیان اینکه جوانان باید ناامیدی را از خود دور کنند و در راستای شناخت مسئله گام بردارند و به مطالبه گری بپردازند، اظهار کرد: ما در این راستا مسائل مباحث حمایتی را در نظر گرفته ایم؛ اما اساس جوشش درونی دانشجو است و این جوشش مهم و موثر است در هر حال ما این جا هستیم تا مراقبت کنیم ولی اصل این است که جوشش در بین دانشجویان اتفاق بیفتد.
 
وی با بیان این که معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی در راستای حمایت از دانشجویان مطالبه گر شبکه های مطالبه گری و گفتمان سازی در راستای منافع ملت را حمایت می کند، اظهار کرد: امیدواریم که در این راستا منافع ملت احصا و به درستی تشخیص داده شوند.
 
کیان اظهار کرد: از نظر ما مسئله اصلی کشور اقتصاد و فرهنگ است و مسئله معیشتی بسیار اهمیت دارد؛ با این وجود گروه های مطالعاتی زیادی در جهت شناخت مسائل با اولویت اقتصاد تشکیل شده و به راه حل های خوبی رسیده اند؛ مثلا در بحث مسکن، بانک، تحریم های دشمن، فساد و مسائل مرتبط با آن ما هم ورود و مطالبه گری کرده ایم و هم راه حل داریم.
 
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی افزود: راه حل داریم، اگر چه به مطالبات مطرح شده از جانب دانشجویان هنوز پاسخی از طرف مسئولان نگرفته ایم در بحث مسکن مالیات های اساسی برای خانه های خالی را مطالبه کرده ایم اما وقتی این مطالبه تا مرحله قانونگذاری پیش می رود، مافیایی آن را پس می زند.
 
وی با تاکید براینکه جوش و خروش دانشجوی مومن تا زمانی که مسائل حل شود، ادامه می یابد، اظهار کرد: نظامی مسائلی احصا و تدوین آن با کمک دانشجویان شروع و تکمیل شده است در هر حال امروز یک اراده متراکم در مجموعه بسیج دانشجویی و دیگر تشکل های دانشجویی وجود دارد مبنی براینکه مسائل کشور آنقدر باید مطالبه شود تا حل شوند.
 
کیان با بیان اینکه دانشجوی انقلابی ترسی از این ندارد که او را متهم به کار سیاسی و جناحی کنند چون ما الان فقط در کشور انقلابی و غیرانقلابی داریم، تصریح کرد: حمایت های رسانه ای و آموزشی از جمله برنامه های معاونت گفتمان سازی و مطالبه گری از دانشجویانی که در این حوزه فعالیت می کنند.
 
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌‌گری بسیج دانشجویی با بیان اینکه ما در راستای گفتمان سازی و مطالبه گری قطب بندی رسانه ای نداریم و معتقدیم هر رسانه ای که نسبت به مسائل کشور حساسیت دارد، می توانیم به اشتراک نظر برسیم، گفت: شبکه ای از رسانه های همکار تشکیل شده و به دنبال تعمیق این شبکه هستیم تا با استفاده از ساز و کار عمیق و فناورانه آن را در اختیار دانشجویان قرار دهیم.
 
وی اضافه کرد: برای توانمند شدن دانشجویان در جهت گفتمان سازی و مطالبه گری نیازمند آموزش هایی هستیم و معتقدیم باید این آموزش ها از جانب دانشجویان برگزار شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار