گزارش خبری/

اردوی جهادی می‌تواند مقدمه‌ای بر درک حقیقی مستضعفان و آماده شدن برای ظلم‌ستیزی باشد

مسئول حوزه بسیج دانشجویی فرهنگیان از حضور معلمان در مناطق محروم خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /پوریا حشمتی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر کلمه «گروه‌های جهادی» برای مردم به لغتی آشنا تبدیل شده است، گفت: این لفظ برای مردم مناطق محروم کشور ملموس‌تر است. جهادگران عرصه خدمت بدون هیچ‌گونه منفعت مالی اقدام به خدمت‌رسانی در شهرهای مختلف و نقاط محروم کشور کرده و به بهبود وضعیت زندگی ساکنان روستاهای کم‌تر شناخته شده می‌پردازند.

 

 

وی افزود: گروه‌های جهادی اغلب با همکاری اقشار مختلف مردم از جمله دانشجویان، بسیجیان و جوانان رشد کرده و تاکنون نیز خدمات قابل توجه‌ای را در نقاط نیازمند به انجام رسانده‌اند. همه ساله به ویژه در ایام تابستان داوطلبان بسیاری بدون هیچ چشم‌داشتی در این اردوها شرکت کرده و تمام توان خود را برای کمک به مناطق محروم به‌کار می‌گیرند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از اهداف شرکت در اردوهای جهادی از دید شرکت‌کنندگان خودسازی است، خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری جز‌و‌ استان‌های محروم‌ است که دانشجو معلمان جهادگر برای توسعه و آبادانی روستاهای این استان گام‌های مؤثری برداشته‌اند‌. تعمیر و نوسازی مدارس، برگزاری کلاس‌های آموزشی درسی برای دانش‌آموزان و انجام کارهای متنوع فرهنگی از جمله این کارهاست.

حشمتی تصریح کرد: این ایام سیل مهربانی دانشجو معلمان جهادگر به‌سمت مناطق محروم استان  گسیل داده شده تا کنار سختی‌‌ها، صحنه‌های زیبایی از مهربانی و عطوفت و انسانیت‌ رقم بخورد. هر نفر تلاش می‌کند تا به‌اندازه توانش، آستین همت را بالا بزند و برای حمایت از مردم روستا قدم بردارد چرا که سخنان امام و رهبری را الگو برای خود قرار داده‌اند‌. امام خمینی (ره) می‌فرمایند که «تنها کسانی با ما تا آخر خط می‌مانند که درد فقر و محرومیت را چشیده باشند» بر همین مبنا است که اردوی جهادی می‌تواند مقدمه‌ای بر درک حقیقی مستضعفان و آماده شدن برای ظلم‌ستیزی باشد.

در ادامه امیر ابراهیمی مسئول گروه جهادی شهید ابراهیم هادی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری گفت: گروه ۲۰ نفره جهادی شهید ابراهیم هادی که دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان شهرکرد در این گروه حضور دارند از یک تا ۱۰ شهریور در منطقه بازفت روستای چم غریب از توابع شهرستان کوهرنگ به فعالیت‌های عمرانی مانند نوسازی و تعمیر مدارس و همچنین فعالیت‌های آموزشی از جمله کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان پرداختند.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار