نیازمند قرائت‌ جدیدی از حرکت‌های جهادی هستیم

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: برداشت جدیدی از حرکت‌های جهادی می‌تواند از زمینه‌های توسعه گفتمان جهادی و ایجاد زمینه برای جلب تعداد بیشتری از دانشجویان و اقشار مختلف جامعه به سمت حرکت‌های جهادی باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمحمد جواد نیک‌روش، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به گروه‌های جهادی و لزوم توسعه حرکت‌های جهادی بر اساس این پیام، گفت: بسیج دانشجویی همیشه در راه‌اندازی اردوهای جهادی پیشرو بوده و امروز که افق‌گشایی برای گفتمان‌سازی فضای حوزه‌های جهادی که رهبر معظم انقلاب تأکید داشتند، بسیج دانشجویی پیشرو است.

وی افزود: کاری که ما باید انجام دهیم، باز کردن عرصه‌های جدید به ویژه با رویکرد تخصصی برای ایجاد بسترهای حضور و مشارکت کسانی که با الگوی پیشین و در عرصه‌های پیشین زمینه ورود و حضور کافی را نداشتند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: قرائت جدیدی از حرکت‌های جهادی می‌تواند از زمینه‌های توسعه گفتمان جهادی و ایجاد زمینه برای جلب تعداد بیشتری از دانشجویان و اقشار مختلف جامعه به سمت حرکت‌های جهادی باشد. نمونه آن شاید شروع حرکت‌های جهادی بیشتر در نقاط دوردست و محروم بود و اقدامات عمرانی انجام می‌شد.

نیک‌روش عنوان کرد: در حالی که ما علاوه بر آن نیازها که همانند گذشته با حضور پرشور جهادگران امیدواریم سنگرهای جدید فتح شود و دستاوردهای آن کام مردم را در نقاط مختلف، شیرین کند، نیاز داریم که کارهایی را برای متخصصان تعریف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان در حوزه‌های مختلف تخصص دارند و می‌توانند امروز با قرائت جدیدی که از فضای جهادی در دست تبیین است، در اردوهای جهادی شرکت کنند. همچنین زمینه حضور کسانی که می‌خواهند در بازه زمانی کوتاه‌مدت در مناطق شهری یا نزدیک که مانند مناطق دور افتاده نیازها و مسائل عیانی ندارند، اما نیازهای جدی برای خدمت‌رسانی وجود دارد، فراهم شده و با حضور جهادی متخصصان، این نیازها برطرف شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: امروز ادبیات مسئله‌محوری و حرکت‌های دانش‌بنیان توسط بسیج دانشجویی در کشور توسعه پیدا کرده که می‌تواند باعث حضور بسیاری از صاحبان تخصص و حِرَف در حرکت‌های جهادی باشد و کام مردم از این حضور مجاهدانه بیش از پیش شیرین خواهد شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار