نماینده سابق مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

جامعه اسلامی به واسطه ی ولایت به یکدیگر متصل است

آیت الله فرحانی یادآور شد: جامعه اسلامی به واسطه ولایت اتصال دارد و به واسطه ولایت اجزای مساعد را می گیرد و اجزای مقابل را دفع می کند، ما هر ظرفیتی را که به آقا متصل کردیم شکوفا شده است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / آیت الله عبدالکریم فرحانی نماینده سابق مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم افتتاحیه دوره خط امام استانی گفت: امروزه خداوند به انقلاب اسلامی یک نعمت است، و آن هم وجود حضرت آقا است.

وی ادامه داد: یکی ازنعمت های بزرگ انقلاب اسلامی وجود یک فقیه است که با 40 سال تجربه انقلاب را مدیریت می کند، ما هر ظرفیتی را که به آقا متصل کردیم شکوفا شده است، بعضی از سخنان حضرت آقا را تعدادی از افراد در خارج از کشور بهتر می توانند، را درک کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ دوره ایی به نام عدالت و تقوا دارد، در این دوره تاریخ به بلوغ تقوا و عمل صالح می رسد، و این وعده خداوند است که چنین دوره ایی می رسد، دوره سوم تاریخ دوره ایی است که بشر طعم زیبای وحدت و همدلی و عدالت را می چشد و تنها برای شیعه و سنی نیست بلکه برای مسیحی ها و لبنانی ها هم است.

وی با شاره به دوره ایی از تاریخ که عمل صالح می آید و بشر را متهد می کند گفت: در این دوره از تاریخ دیگر کسی نمی گوید حتی من شیعه و یا سنی هستم، بلکه تمام افراد مانند یک دیگر می شوند، ، جامعه اسلامی به واسطه ولایت اتصال دارد و به واسطه ولایت اجزای مساعد را می گیرد و اجزای مقابل را دفع می کند.

وی با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در شرایطی شکل گرفت که امام خمینی(ره) درعصر عاشورا درمدرسه فیضیه فرمود علمای اسلام به داد اسلام برسید امام(ره) هیچ وقت تنها مقصودش شیعه و یا سنی نبود، بلکه سخنش را با تمام افراد جهان بود.

ایشان در پایان با اشاره به دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس اولین تجربه ایی بود که ایران بعد از ۲۰۰ سال اولین جنگی بود که کسی نتوانستند از ایران حتی یک متر از خاک را بگیرد، در این جنگ ایران در برابر کل دنیا جنگید و پیروز شد، ۸ سال ما دفاع کردیم .

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار