مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، پیش از خطبه های نماز جمعه:

دانشگاه فرهنگیان با داشتن موقعیتی استراتژیک در راس آموزش و فرهنگ کشور در حال تربیت نسلی انقلابی از معلمان است/

پوریا حشمتی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد، پیرامون اهمیت دانشگاه فرهنگیان و ویژگی های منتخب آن سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /پوریا حشمتی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرکرد، پیرامون اهمیت دانشگاه فرهنگیان و ویژگی های منتخب آن سخنرانی کرد.

 

متن سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری به شرح زیر است:

 
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
الحمدالله رب العالمین
 
عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت نمازگزاران عزیز و به خصوص جوانان و نوجوانان حاضر در جمع و همچنین شهادت مظلومانه امام محمد تقی علیه السلام را خدمت همگی شما تسلیت عرض میکنم.
 
سلام ما به رخ انور امام جواد
درود ما، به تن اطهر امام جواد
غریب بود و غریبانه جان سپرد و نبود
کسى به وادى غم، یاور امام جواد
 
امام جواد علیه السلام میفرماید: 
بدان که از دید خداوند پنهان نیستی
پس بنگر که چگونه هستی
 
قبل از هرچیزی تشکر میکنم از ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان و همچنین امام جمعه محترم شهر حضرت حجت الاسلام نکونام که این فرصت را در اختیار بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قرار دادند تا با توجه به نزدیک شدن به موعد انتخاب رشته در کنکور سراسری امسال بتوانیم اندکی از ویژگی های منتخب این دانشگاه را به گوش مردم عزیز و به خصوص جوانانی که امسال کنکور دادند برسانیم.
 
 
 
 
بنده به عنوان نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مفتخرم تا گوشه ای از ویژگی های بزرگ ترین و پرجمعیت ترین و استراتژیک ترین دانشگاه دولتی کشور را با جمعیت حدود 60 هزار دانشجو بیان کنم.
 
 
 
دانشگاه فرهنگیان مهم ترین مرکز تربیت و پرورش شخصیت والا و مرجع گونه معلم و همچنین تربیت کننده نیرو های در تراز انقلاب اسلامی برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
 
همان طور که رهبر عزیز و والا قدرمان نوجوانان و جوانان را در بیانیه گام دوم انقلاب برای به دست گرفتن مسئولیت ها و پیشبرد اهداف در گام دوم انقلاب توصیه و همگی مارا برای تحقق تمدن نوین اسلامی اماده باش دادند؛ یکی از مهم ترین مولفه های تحقق این تمدن نوین حضور نیرو های انقلابی و متدین در مهم ترین مرکز تربیت و پرورش نیروی انسانی و جایگاه مهم فرهنگ سازی کشور یعنی آموزش و پرورش است.حضور نیرو های نخبه؛ متدین و آرمانگرا در آموزش و پرورش که حساس ترین رکن هرجامعه ای است سبب پیشبرد اهداف مقدس این نظام شکوهمند می شود و با تربیت جامعه ای ولایی و انقلابی زمینه ساز ظهور آقا امام زمان عج را هرچه زودتر فراهم کنیم انشالله.
 
 
 
 
اکنون نظام شکوهمند و پر افتخار اسلامی ایران به سبب آرمان های مقدسی که دارد مورد سنگین ترین هجمه ها و به تعبیر حضرت آقا در کشاکش خطرناک ترین جنگ ها یعنی جنگ نرم هست.دشمنان قسم خورده این اب و خاک همه روزه با سنگین ترین هجمه ها در حال نابودی هویت ملی و دینی بچه های این اب و خاک اند.
 
 
 
 
و اما در خط مقدم این جنگ خطرناک نیروهای انقلابی همیشه حاظر بوده و هستند و دانشگاه فرهنگیان با داشتن موقعیتی استراتژیک در راس آموزش و فرهنگ کشور در حال تربیت نسلی انقلابی از معلمان است که با ورود این جوانان به مدارس در این زمینه هم زانوی دشمن را به خاک میمالیم و انشاله شکستی دیگر را به این دشمان قسم خورده تحمیل خواهیم کرد.
 
همانطور که حضرت امام رضوان اله تعالی فرمودند معلمی شغل انبیاست و این فقط یک شعار دلخوش کن نیست بلکه این یک حقیقت قرآنی است و همانطور که قرآن ذکر میکند و یعلهم الکتاب و الحکمه از جمله خصوصیات پیامبرات تعلیم است و شما جوانان با ورود به عرصه معلمی در مسیر راهی قرار خواهید گرفت که برترین انسان های تاریخ بشریت این راه را پیموده اند و در حال حاظر دروازه ورود به این مسیر دانشگاه فرهنگیان است.
 
 
 
در ادامه چند تا از ویژگی های منتخب این دانشگاه را خدمت تان اعلام میکنم
 
همه عزیزانی که امسال آماده ورود به دانشگاه و آغاز دوران تحصیلات عالی خود هستند توجه داشته باشند که با انتخاب کدرشته محل های دانشگاه فرهنگیان و پس از انجام مصاحبه اگر به امید خدا قبول شوند از همان بدو ورود به دانشگاه برای شما حکم استخدام رسمی صادر خواهد شد و شما به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهید آمد و همچنین از همان روز ورود به دانشگاه به تمامی عزیزان حقوق و مزایا مطابق حکم استخدامی شما که مبلغ بسیار خوبی هم هست تعلق خواهد گرفت و همچنین توسط وزارت آموزش و پرورش حق بیمه و حق صندوق بازنشسگی کشوری هم برای شما در نظر گرفته خواهد شد و 4 سال تحصیل شما هم جزو سوابق خدمتی شما لحاظ خواهد شد.
 
 
 
 
یکی از بهترین و مهم ترین ویژگی هایی که شما با پذیرفته شدن در دانشگاه فرهنگیان بدست خواهید آورد امکان تحصیل در یک دانشگاه کاملا کاربردی خواهد بود به این شیوه که تمامی دانشجویان این دانشگاه  از ترم 3 یا 4 وارد عرصه کارورزی خواهند شد و تخصص معلمی را به شیوه کاملا کاربردی فراخواهند گرفت.
 
 
 
 
از دیگر نکات که مسئولان محترم وزارت اموزش و پرورش هم به دنبال آن هستند و انشالله با توجه به موافقت سازمان امور اداری و استخدامی طی روز های آینده ابلاغ خواهد شد این است که کلیه معلمین میتوانند در رشته خود ادامه تحصیل داده  و تا رسیدن به بالاترین مدارج علمی مشکلی نخواهند داشت و میتوانند از امکانات و مزایای تحصیلی هم استفاده کنند.
 
 
 
نکته دیگر که حائز اهمیت است این که شما از بدو ورود به استخدام رسمی وزارت اموزش و پرورش در می آیید و به صورت بومی محل سکونت خود به اشتغال در خواهید آمد و دیگر نیازی به طی کردن مسیرهای طولانی برای رفتن به محل کار خود نیستید و در همان محل سکونت خود مشغول به کار خواهید شد.
 
 
 
نکته مهم دیگر برای داوطلبین پسر اینکه شما با ورود به دانشگاه فرهنگیان از انجام خدمت سربازی معاف خواهید شد و دیگر نیازی به گذراندن خدمت سربازی نخواهید داشت.
 
 
 
انشالله با رایزنی هایی که با ادراه اموزش و پرورش شهرستان انجام شده قرار این شد که کارگروه تخصصی انتخاب رشته از طرف دانشگاه فرهنگیان در مرکز انتخاب رشته اداره اموزش و پرورش مستقر شوند و پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.
 
 
 
در پایان با آرزوی موفقیت برای همگی جوانان و نوجوانان این آینده سازان کشور پرشکوه ایران اسلامی امیدوارم با بهترین انتخاب در گذرگاه های مهم زندگی اینده درخشانی را برای خود رقم بزنید.
 
 
 
من مجددا از طرف بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تشکر و سپاسگذاری میکنم بابت این فرصت
 
 
 
 با تشکر از همگی شما والسلام علیکم و الرحمت الله و برکاته
 
 
 
 
 
گفتنی است هادی یوسف زاده نیز در نماز جمعه شهرستان بروجن به معرفی این دانشگاه پرداخت.
 
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار