رویه بسیج دانشجویی به سمت مسئله محوری سوق پیدا کرده/تدریس دانشجویان نخبه در مناطق محروم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدجواد فتحی در مصاحبه ای گفت: به‌علت اینکه رویه بسیج دانشجویی به سمت مسئله محوری سوق پیدا کرده دفاتر بسیج بیشتر به دنبال یافتن مسائل و رفع آن حرکت می‌کنند.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد، توضیح داد: یکی از مشکلات شناسایی شده مردم در حاشیه شهرکرد این است که خانواده‌ها به علت ضعف مالی نمی‌توانند فرزندان خود را به کلاس‌های تخصصی درسی مورد نیاز بفرستند.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی با توجه به این مشکل، تصمیم گرفت اردوی جهادی خود را به سمت علمی پیش ببرد و از ظرفیت دانشجویان نخبه با توان علمی بالا برای دانش‌آموزان مناطق محروم استفاده کنند.

فتحی اضافه کرد:کلیه مساجد حاشیه شهرستان شهرکرد، شامل این طرح می‌شوند، اما مناطقی که مردم ضعف مالی بیشتری دارند به صورت ویژه حضور پیدا می‌کنیم.

مسؤول بسیج دانشگاه شهرکرد اظهار کرد: مدرسان جهادی از رشته‌های مختلف دانشگاهی در این طرح، به صورت مداوم در تمام طول سال و در مساجد شناسایی شده، مباحث علوم انسانی، ریاضی و تجربی را در تمامی مقاطع دبیرستان تدریس می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در کنار اردوی علمی بسیج دانشگاه شهرکرد، برای گروه‌های تخصصی دامپزشکی و سازندگی نیز برنامه‌ریزی شده اما هنوز مکان اعزام مشخص نیست، و احتمالا اواخر شهریور ماه سال جاری اعزام شوند. 

فتحی در پایان بیان کرد: در صورت عدم تداخل با برنامه‌های اعلامی سازمان بسیج دانشجویی اعم از اردوی راهیان‌نور و طرح‌ولایت، حتما اعزام به مناطق سیل‌زده خوزستان را در دستور کار گروه‌های جهادی سازندگی قرار می‌دهیم.

 

گفتنی است محمد جواد فتحی اخیراً به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد انتخاب شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار