آنچه در دیدار شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با رئیس دادگستری آذربایجان شرقی گذشت؛

مطالبه حمایت از دانشجویان در برابر اصحاب قدرت و ثروت/ ورودی بالای پرونده "مشکل شماره یک" مجموعه قضایی آذربایجان شرقی/ گلایه از فشارهای بیرونی در پرونده های فساد

اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس دادگستری آذربایجان شرقی به بیان دیدگاه ها و انتقادات خود پرداختند، آنچه در ادامه می آید شرحی از این جلسه مطالبه گرانه می باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در ادامه جلسات مطالبه گرانه با مدیران استانی، با رئیس دادگستری استان آذربایجان شرقی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار محمدرضا سلطانزاده، مسئول بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی ضمن بیان اهداف تشکیل بسیج دانشجویی به بیان سیاست جدید بسیج دانشجویی در خصوص ورود به عرصه حل مسائل بومی و ملی پرداخت.

وی ورود عالمانه به عرصه حل مسائل و مشکلات کشور را مقدمه اساسی این مساله عنوان کرد و افزود: از این پس هسته های مقاومت بسیج دانشجویی برای حل مشکلات و مسائل فعال خواهند شد و با مطالعه دقیق مسائل و ارایه راهکارهای لازم، مرتفع شدن مشکلات را با گفتمان سازی و مطالبه جدی از مسئولین امر پیگیر خواهند شد.

در ادامه جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاههای تبریز به بیان نظرات خود پرداختند که اهم آنان در ادامه می آید:

- مطالبه ورود جدی مجموعه قضایی استان در بحث پیگیری حقوق عامه

-  تشریح پروژه مطالبه گری در خصوص واگذاری مجموعه صنعتی ماشین سازی تبریز و درخواست جهت ورود مصلحانه به این موضوع و موضوعات مشابه

-درخواست ورود به موضوعات زیست محیطی به مانند آلودگی های کارخانه کاوه سودای مراغه و ...

- لزوم آغاز فرآیند تحول در دستگاه قضایی استان با توجه به تغییر رویه قوه قضائیه

-لزوم حمایت از دانشجویان در پروژه های مطالبه گری در برابر اصحاب قدرت و ثروت

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام مظفری، رئیس دادگستری آذربایجان شرقی ضمن تشریح و پاسخگویی دقیق به مسائل عنوان شده توسط دانشجویان، با اشاره به اهم مشکلات دستگاه قضایی، ورودی بالای پرونده به محاکم قضایی آذربایجان شرقی و کمبود نیرو و امکانات در پاسخ گویی به حجم بالای پرونده را مشکل اصلی مجموعه قضایی استان عنوان کرد.

وی در ادامه مبارزه با فساد را جز وظایف اصلی دستگاه قضایی دانست و از فشارهای متعدد بیرونی در پرونده های فساد گلایه کرد.

رئیس دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به پرونده فساد شورای چهارم شهر تبریز گفت: در این پرونده نیز علی رغم قطعی شدن حکم، برخی افراد با رایزنی ها، مسیر پرونده را به اعاده دادرسی تغییر دادند که با رسیدگی دوباره به پرونده، باردیگر همان جرم ها برای افراد اثبات شد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار