دانشجویان بسیجی دانشگاه های هنر شیراز در واکنش به هفته فیلم اروپایی در شیراز:

باید برای مقابله با اینگونه دهن کجی های ضد فرهنگی در شیراز مواجهه انقلابی صورت پذیرد/دانشجویان برای مقابله با برنامه های هنجار شکن در سطح شیراز راه گشایی کنند

طی ماه های اخیر و بعضا در حضور خود مسئولین استانی و در مراسمات مختلف و به نام فرهنگ و هنر برنامه های رقص و تک خوانی زن بر قرار بوده و فیلم ها و تصاویر نامناسب و مستهجن اکران می شود که نه با فرهنگ و تمدن اصیل شیراز قرابتی دارد و نه با ارزشهای دینی و اسلامی.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /طی ماه های اخیر و بعضا در حضور خود مسئولین استانی و در مراسمات مختلف و به نام فرهنگ و هنر برنامه های رقص و تک خوانی زن بر قرار بوده و فیلم ها و تصاویر نامناسب و مستهجن اکران می شود که نه با فرهنگ و تمدن  اصیل شیراز قرابتی دارد و نه با ارزشهای دینی و اسلامی.

باید برای مقابله با اینگونه دهن کجی های ضد فرهنگی  در شیراز مواجهه انقلابی صورت پذیرد

محمد کاظم اسماعیلی شعار مدیر فرهنگی و هنری بسیج دانشجویی فارس در خصوص هفته فیلم اروپایی در شیراز گفت: طی سال گذشته موارد متعددی از برنامه های مسئله دار در شهر شیراز رخ داده است که نگرانی های مردم انقلابی شبراز را بر می تابد و آخرین آن اکران فیلم های مسئله دار اروپایی در شیراز آن هم با عنوان هفته فیلم اروپایی. فرهنگ سینمایی که دنباله رو فرهنگ غرب باشد بی شک از اینکه یک فیلم غربی در سینماهای ما اکران شود و در کشور ما به مردم و ارزشهای مردم توهین شود ذوق زده و هیجان زده خواهد بود .

 

اسماعیلی در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی فارس گفت: باید این سوال را از آقای سهرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  پرسید که آیا حاضر است به همراه خانواده اش در سینما حضور یابد و یکی از فیلم های مسئله داراروپایی که این روز ها در شیراز اکران می‌کرده را ببیند؟


وی با انتقاد از بی تفاوتی مسئولین فرهنگی و هنری استان نسبت به بروز این مسائل در شیراز گفت: بارها اتفاقاتی همچنینی در شیراز رخ داد و در سایه این بی تفاوتی مجددا و شدید تر و قبیح تر از قبل تکرار شد. دیگر زمان آن رسیده که برای جلوگیری از این اتفاقات فکر اساسی کرد. باید برای مقابله با اینگونه دهن کجی های ضد فرهنگی در شیراز مواجهه انقلابی صورت پذیرد.

کسانی که برای اکران فیلم های مسئله دار در شیراز دست از پا نمی شناسند برای حمایت از فیلم های ارزشی، روضه نداریم و نمی توانیم سر می دهند

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده هنر ارم شیراز در ارتباط با اکران فیلم های مسئله دار به مناسبت هفته اکران فیلم های اروپایی گفت: استحاله فکری دست اندرکاران فرهنگ و سینمای کنونی توسط نفوذ فرهنگی غرب، اصلی ترین علت بروز چنین اتفاقات تلخ هنری در شیراز است . صابر درخشان  در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی فارس گفت :قانون نانوشته حاکم بر فضای فرهنگ و هنر شیراز حکایت از بی اعتنایی به ارزشها و تسلیم محض فرهنگ غربی  دارد .

وی خاطر نشان شد: کسانی که برای اکران فیلم های مسئله دار در شیراز دست از پا نمی شناسند برای حمایت از فیلم های ارزشی، روضه نداریم و نمی توانیم سر می دهند .

هیچ یک از مسئولین فرهنگی استان حاضر نیستند خانواده خود را پای تماشای چنین فیلم های غیر اخلاقی بنشانند

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده هنر سوره شیراز گفت: دست های پشت پرده هنر در شیراز به دنبال انحراف هویت اصیل شیراز در این عرصه را دارند . وقایع اخیر ناظر بر این موضوع است .سومین حرم اهل بیت (ع) میزبان اکران فیلم های مسئله دار به بهانه هفته اکران فیلم های اروپایی  باشد .جای سوال است که آیا مدیران ارشد اداره ارشاد استان وظیفه خود در قبال حمایت از  فیلم های ارزشی را انجام داده اند که اکنون برای فیلم های اروپایی فرش قرمز پهن می کنند .رضا سجادی با انتقاد از در اختیار قرار دادن ظرفیت برخی از  سینما های کشور در هفته جاری به اکران فیلم های اروپایی  آن هم با مضامین خلاف عرف و فرهنگ ایرانی گفت : هیچ یک از مسئولین فرهنگی استان حاضر نیستند خانواده خود را پای تماشای چنین فیلم های غیر اخلاقی بنشانند . بی شک باید جلوی تکرار چنین وقایعی را گرفت.

دانشجویان برای مقابله با برنامه های هنجار شکن در سطح شیراز راه گشایی کنند

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: آنقدر نگاه  ذلیلانه به غرب در بعضی از مسئولان مادیده می شود که برای شناساندن مشاهیر خودمان همچون سعدی و حافظ  به جهانیان نیز دست به دامن برنامه هایی همسو با فرهنگ غرب  همچون خوانندگی زنان می کنند . صالحی در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی فارس، ضمن ابراز نگرانی خود نسبت به برنا مه های هنجارر شکن ادبی وهنری در شبراز،اکران فیلم های اروپایی با محوریت ترویج فساد اخلاقی و بی بندوباری خانوادگی در شیراز به بهانه هفته اکران فیلم های اروپایی دهن کجی برنامه ریزی شده  به فرهنگ دینی و ملی  مردم ایران و شیراز بود .بی تفاوتی در برابر چنین رخداد هایی بستر تکرار آن را فراهم خواهد کرد دانشجویان برای مقابله با برنامه های هنجار شکن در سطح شیراز راه گشایی کنند .

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار