رئیس دانشگاه آزاد دامغان:

بسیج دانشجویی کانون همگرایی و همدلی در دانشگاه آزاد اسلامی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت: بسیج دانشجویی از تشکیلات مهم دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بوده که به کانون همگرایی و همدلی تبدیل‌ شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / نعمت‎الله نعمتی در دیدار با جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با تأکید بر ضرورت شناخت بسیج و اهداف آن و با بیان تاریخی ایجاد بسیج به‌ فرمان امام(ره) مبنی بر برخورداری بسیجیان از آگاهی و معرفت گفت: بسیج خیر جاری و تفکر برجسته در نظام جمهوری اسلامی است و این تشکیلات در همه دوره‌ها توانسته یاور انقلاب باشد.

وی با تشریح گزارش اردوی راهیان نور یادآور شد: بسیج مبتکر اردوی معنوی راهیان نور است و میزان تأثیر این حرکت فرهنگی در اندازه‌ای است که زمینه تحول را در جوانان ایجاد می‌کند و خدا را شاکریم که بسیجیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در اردوهای جهادی توانستند جایگاه نخست خدمت را کسب کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در ادامه افزود: برنامه‌های رمضانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در سه سطح دانشجویی، استادان و همکاران کارمند منطبق با سیاست‌های سازمانی برگزار می‌شود و محور فعالیت‌ها بر اساس شناخت فرایض دینی با تکیه به نماز جماعت، تلاوت قرآن و برنامه‌های آیینی شب‌های قدر در جوار دو شهید گمنام خواهد بود که انتظار داریم بسیج با کمک سایر تشکل‌های دانشجویی بتواند بهترین برنامه‌های مناسبتی را اجرا کند.

نعمتی از همت بسیجیان و کانون‌های دانشجویی به‌ویژه کانون هلال‌احمر در جمع‌آوری کمک‌های مردمی دانشگاهیان به مقصد شهرهای سیل‌زده، تشکر کرد و گفت: از کارکردهای مهم بسیج، توسعه حس نوع‌دوستی اجتماعی است و بسیج ثابت کرد که با همدلی می‌توان بر بلایای طبیعی فائق آمد.

نعمتی خاطرنشان کرد: جشن مهدویت و سه‌شنبه‌های مهدوی، نقش مهمی در تفسیر فلسفه انتظار داشته و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با افتخار در این بخش، سرآمد و مطرح است و امیدوارم دانشجویان مهدوی به این کار ارزشی بیش‌ازپیش فکر کنند و با اصول جدید و شیوه‌های کاربردی به افزایش دامنه شناخت حضرت حجت(عج) و فلسفه مهدویت و انتظار اقدام کنند.

در ابتدای این جلسه، محمد خراسانی جانشین فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در گزارش فعالیت‌های بسیج در سال گذشته گفت: بسیج دانشجویی تلاش‌کرد با همکاری سایر تشکل‌ها و کانون‌ها، برنامه‌های ارزشی برگزار کند و با جشن مهدویت و برگزاری مراسم در سه‌شنبه‌های مهدوی، زمینه شناخت ولی‌عصر(عج) را فراهم‌ و با اجرای برنامه در مزار دو شهید گمنام به ساحت شهیدان ادای احترام کند.

خراسانی افزود: اردوی راهیان نور با حضور ۳۰ خواهر و ۳۰ برادر در مناطق دفاع مقدس، فرصتی شایسته برای درک روزهای مبارزه و شهادت بود و بسیج دانشجویی در اردوی جهادی هم خوش درخشید و رتبه نخست در استان سمنان را کسب کرد.

وی افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی، جشن تولد شهدا در خوابگاه دانشجویی خواهران توسط بسیج دانشجویی خواهران، انتشار نشریه چراغ خاموش با تأکید بر فعالیت‌های علمی و فرهنگی از مجموعه فعالیت‌های بسیج بوده که با کمک بسیجیان توانسته مخاطبان خود را جذب کند.

در پایان این جلسه خواهران و برادران بسیجی بخشی از دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و نعمتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان پاسخگوی پرسش‌های بسیجیان بود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار