اردوهای راهیان نور حرکتی برای تحقق یک الگوی فرهنگی اصیل اسلامی- ایرانی

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی: حرکت رو به جلو یعنی حرکت کردن به سمت قله‌های انسانی و معنوی و دینی، در کنار پیشرفت مادی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیر وجدانی نیا، معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار داشت: حوزه فرهنگ جهت دهنده پیشرفت و توسعه کشور است. اگر این اتفاق به درستی محقق نشود، مشخص نیست توسعه و پیشرفت کشور به چه سمتی می‌رود، برداشت ما از بیانات امام خامنه ای این است که همه‌ی امکانات کشور برای حرکت رو به جلو باید بسیج شوند.

وی در ادامه و درخصوص تبیین حرکت رو به جلو ابراز داشت: منتها این حرکت رو به جلو تعریف دارد، یعنی حرکت کردن به سمت قله‌های انسانی و معنوی و دینی، در کنار پیشرفت مادی. اینجاست که نقش فرهنگ مشخص می‌شود. ما در تمام حوزه‌ها مانند حوزه فرهنگ، نشریات، هنر، آسیب‌های اجتماعی و اردوها و… تلاش می‌کنیم این نقش را به خوبی ایفا کنیم.
معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی با اهمیت قلمداد کردن مسئله اردوهای راهیان نور به مثابه ابزاری تاثیرگذار در ترویج فرهنگ انقلابی اسلامی تصریح کرد: اردوهای راهیان نور در این حوزه بسیار جایگاه دارند، شناخت رفتار صحیح گذشتگان، دریافت این مهم که اقدام به موقع نسل جوان قبل این کشور باعث شده است که ما ایرانی سرافراز داشته باشیم. بسیار قابل لمس است که در سال‌های گذشته چه شده است که خاک کشور کم و منابع ما از دست رفته است. در دوره‌ی پهلوی بسیاری از منابع زیرزمینی نفت و دیگر امکانات توسط اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها برده شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این اتفاقات الان دیگر تکرار نمی‌شود و این حاصل یک تاریخ بسیار قابل افتخار است که ما باید تلاش کنیم در حوزه‌ی فرهنگ با بروز و ظهور دادن این و با آشنا کردن دانشجویان با این داشته‌های تاریخی مسیر رسیدن به قله‌ها را برایشان مشخص کنیم.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار