در اردوهای راهیان نور دانشجویی برگزار می شود:

ارایه خدمات مشاوره در اردوهای راهیان نور دانشجویی

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی از ارایه خدامت مشاوره اجتماعی و خانوادگی در اردوهای راهیان نور دانشجویی خبر داد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /«امیر وجدانی نیا» در مورد اردوهای راهیان نور دانشجویی و برنامه های آن گفت: اردوهای راهیان نور دانشجویی از قدیمی ترین  و منسجم ترین برنامه های راهیان نور کشور است که از اویل دهه 70 شروع شده و توسط رزمندگانی که از دفاع مقدس بازگشته بودند آغاز شد و تا امروز نیز ادامه داشته است.

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی افزود: اردوهای راهیان نور در دهه 70 منحصر به مناطق جنوب کشور بود اما امروز این اردوها به غرب، شمال غرب و دریا نیز انجام می شود و هریک از این مناطق به فراخور زمان خود در فصل خاصی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه اسفند ماه اردوهای جنوب کشور برگزار می شود اظهار کرد: قرارگاه ملی شهید علم الهدی سالهاست که در منطقه جنوب کشور تشکیل شده و با مشارکت و حضور تمام دستگاههای اموزش عالی کشور به ریاست وزیر علوم جلسات آن برگزار می شود  و بسیج دانشجویی نیز افتخار آن را دارد که دبیر این جلسات باشد، این جلسات در استانها نیز تشکیل می شود.

 

وجدانی نیا در مورد اقدامات لازم برای برگزاری اردوهای راهیان نور تصریح کرد: از ماهها پیش کار هماهنگی میان دستگاهها برای اعزام دانشجویان را آغاز کردیم و در چند سال اخیر به دلیل مشکلات مالی ما در کمیت با ریزش و ضعف مواجه بودیم نه اینکه استقبال کننده از این مناطق کاهش یافته باشد.

 

وی ادامه داد: در حقیقت استقبال از اردوهای راهیان نور همیشه با استقبال خوبی همراه بوده است و امار ها و گزارش ها رسیده از استانها و سطح کشور نشاندهنده استقبال پرشور از راهیان نور است که در مواردی هم چند برابر ظرفیت ثبت نام انجام شده است.موارد مربوط به اسکان، تغذیه، حمل و نقل حضور راویان رزمنده ، روحانیون، و مبلغان در اردوهای راهیان نور به خوبی انجام شده است.

 

معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی  در خصوص برنامه های جدید در اردوهای راهیان نور گفت: امسال تلاش کردیم تا در محل اسکان زائران شاهد حضور مشاوران نخبه و خبره برای ارایه مشاوره  اجتماعی و خانوادگی به دانشجویان باشیم/.

 

پایان پیام

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار