در راستای کنگره بزرگداشت 6500 شهید استان کرمان

برگزاری یادواره شهدای دانش اموز و دانشجو با حضور سردار غیب پرور در کرمان +تصاویر

صبح روز یکشنبه پنجم اسفند در راستای برگزاری کنگره 6500 شهید استان، یادواره 1319شهید دانش آموز و دانشجو در مصلی بزرگ امام علی (ع) استان کرمان با حضور سردار غیب پرور مسئول سازمان بسیج مستضفین و حضور با شکوه دانش آموزان ودانشجویان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله در گردهمایی رزمندگان و آزادگان  ضمن گرامی داشت میلاد حضرت فاطمه زهرا و ولادت بنیان گذار جمهوری اسلامی امام راحل و روز زن و  اظهار داشت :  3 اسفند مصادف است با عملیات خیبر که در سال  62 انجام شد و در ان1180 کیلومتر از خاک میهن عزیزمان در منطقه حور و طلائیه ازاد شد تعدادی از عزیزان ما در این عملیات شهید شدند .

وی تصریح کرد : شما عزیزان رزمنده ظرفیت بزرگ و ارزشمندی دارید که در عرصه های مختلف و بصیرت افزایی قابل استفاده است تا نسل سوم و چهارم انقلاب اثر بخشی خوبی داشته باشد.

ابوحمزه گفت : ما این امادگی را داریم تا با عزیزانی که با مجموعه سپاه و بسیج ارتباط  ندارند  از طریق نواحی و گردان ها  ارتباطی موثر برقرار کنیم.

وی افزود : سالانه تعداد زیادی از برادران و خواهران به مناطق عملیاتی فرستاده میشوند قطعا کلام شما و روایت شما اثر گذاری بسیارس بر قلوب جوانان خواهد داشت

فرمانده سپاه ثارالله ضمن بیان اینکه اولین کنگره در سال 77 در استان کرمان برگزار شد و امسال بعد از گذشت 20 سال کنگره دوم در حال برگزاری است عنوان کرد : کاری که در این کنگره در بخش های گوناگون انجام شده در ابتدا فرمایشات امام راحل و رهبر انقلاب استخراج و جمع اوری شده است  و در  58 محور از رهبر انقلاب رسیدیم که به 6 رویکرد  تبلیغی فرهنگی هنری ، تربیتی و اموزشی ، حفط و نشر اثار دفاع مقدس و  خدماتی اجتماعی و رفاهی تقسیم بندی شده است.

وی  اظهار داشت :  سپاه  746 مسکن برای مددجویان کمیته امداد استان در حال ساخت دارد که به نام یک شهید نامگذاری می شود.

فرمانده سپاه ثارالله عنوان کرد : 40 هزار پروژه برای محرومیت زدایی در بخش های محروم به ویژه جنوب و شرق استان است که 1220 پروژه مربوط به استان است.

در ادامه سردار غیب پرور سخنران اصلی مراسم طی سخنانی اظهار داشت: قدرت، ثروت و بی خردی باعث بروز عاشورا بود  ، عاشورا نتیجه بی خردی مردمانی است که علی(ع)  را رها کردند، ما نباید امام ، رهبر  و ولایت را رها کنیم.

مشروح سخنان سردار غیب پرور

تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان برتر استان، اجرای سرود، استند آپ کمدی، شعرخوانی و اجرای تئاتر از برنامه های این یادواره بود همچنین در حاشیه این مراسم نیز غرفه هایی از برخی کشورهای جهان اسلام و جبهه مقاومت برپا بود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار