در بیانیه‌ای؛

بسیج دانشگاه علامه به تعطیلی برخی برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی واکنش نشان داد

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در اعتراض به نحوه مدیریت برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه اعتراض کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در اعتراض به نحوه مدیریت برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه اعتراض کرد.

 

این تشکل در بیانیه ای آورده است: چندروز پیش بود که ریاست محترم دانشگاه، دکتر سلیمی در جلسه‌ای اعلام کردند که اکثر برنامه‌های دارای مجوز تشکل‌ها لغو شده و برگزار نمی‌گردد. ایشان از این گزاره نتیجه گرفتند که دانشجویان تمایلی به انجام کار سیاسی ندارند! فارغ از اینکه عملکرد بسیج دانشجویی صرفا در برنامه‌های سالنی و عمومی محدود نمی‌گردد، برای راستی آزمایی این ادعا، بررسی مشکلات روز‌های آخر آذرماه، نمونه خوبی جهت علت یابی است.

اهمیت موضوع از این جهت است که همه ساله برنامه‌های مرتبط با روز دانشجو در هفته‌های پایانی آذرماه، شور و حال دیگری به دانشگاه می‌بخشید. اما با اینکه پیش بینی می‌شد این روز‌ها با هفته پژوهش که حالا دیگر تبدیل به "ماه پژوهش" شده! مصادف گردد، متاسفانه هیچ گونه تمهیدی برای این معضل اندیشیده نشده است.

واضح است که امر پژوهش موجب ارتقای سطح علمی دانشگاه خواهد شد و البته این امر را نیز نباید در یک هفته و چند برنامه خلاصه کرد؛ از این جهت بسیج دانشجویی نیز با راه اندازی پژوهشگاه علوم انسانی این موضوع را در اولویت اهداف خود قرار داده است. اما رویکرد یکجانبه گرایانه و تمامیت خواهانه در برگزاری این رویداد که حالا دیگر طویل المدت نیز شده است باعث شد تا مهم‌ترین برنامه‌های بسیج دانشجویی به راحتی در برابر هفته پژوهش ذبح گردد و باعث شود تا اکثر سالن‌های اجتماعات دانشگاه خصوصا در پردیس دهکده منحصرا در اختیار دانشکده‌ها و برنامه‌های هفته (ماه) پژوهش قرار گیرد.

علیرغم تأکید ریاست محترم دانشگاه و درخواست همکاری ایشان از مجموعه تحت مدیریت خود با برنامه‌های تشکل ها، متاسفانه در نهایت بی مدیریتی، بهترین سالن‌ها از مدت‌ها پیش در رزرو یا بهتراست بگوییم در قُرق هفته پژوهش قرار گرفت و برنامه‌های مهم بسیج دانشجویی مانند ویژه برنامه روز دانشجو در دانشکده روان شناسی را تحت الشعاع قرارداد و جلسات دیگری، چون "یکسال پس از ویرانی" با موضوع بررسی زلزله کرمانشاه و پخش چند مستند دیگر به دلیل نبود سالن مناسب لغو گردید.

جالب‌تر از همه اینکه رفتار خودخواهانه برای در اختیارگذاشتن سالن آمفی تئاتر در روز شنبه باعث شد بسیج دانشجویی برنامه دکتر زرشناس را ناچاراً در دانشکده ارتباطات برگزار کند؛ درحالیکه در آن ساعت، درب آمفی تئاتر قفل بوده و هیچ گونه برنامه‌ای در آن برگزار نمی‌شد!

در پایان لازم است ریاست محترم دانشگاه، آسیب شناسی از اتفاقات اخیر و وضع پیش آمده را در دستور کار قراردهند و موانع موجود بر سر "سیاسی شدن دانشگاه" را از میان بردارند. قاعدتا بسیج دانشجویی تا زمان رسیدگی به این وضعیت پیگیر مسئله خواهد بود تا در آینده به هیچ عنوان شاهد این سوءمدیریت‌ها در دانشگاه نباشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار