با هدف هم افزایی و شبکه سازی میان دانشجویان بسیجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور؛

اولین نشست مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی جنوب کشور در شیراز برگزار شد

اولین نشست منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ۲۱ تا ۲۳ آذرماه در شهر شیراز برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /اولین نشست منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ۲۱ تا ۲۳ آذرماه در شهر شیراز برگزار شد.

دبیر منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور پیرامون برگزاری نشست مرکز هماهنگ کننده بیان کرد: این نشست زیرنظر مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در شهر شیراز برگزار شد.


 طیبی خرمی هدف آغاز به کار این مرکز از سال ۱۳۹۴ را هم افزایی و شبکه سازی میان دانشجویان بسیجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و برداشتن گام های موثر جهت رفع مشکلات نظام سلامت کشور اعلام کرد و افزود: ما معتقدیم که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی باید ساختار و محتوای سلامت کشور، اسلامی و تمدن ساز شود و تلاش برای این امر، جزؤ وظایف دانشجویان علوم پزشکی است.


وی ضمن اشاره به برگزاری اولین نشست منطقه مرکز و جنوب کشور، بعداز ۳سال از تشکیل مرکز هماهنگ کننده ادامه داد: این نشست، با حضور ۱۰دانشگاه و ۶دانشکده از استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان و یزد در شهر شیراز برگزار شد.


دکتر مهتدی، مسئول مرکز هماهنگ کننده بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در افتتاحیه نشست، به معرفی مرکز و اهداف تشکیل آن پرداخت.


 دکترایمانیه، نماینده وزیر بهداشت در استان و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن حضور در مراسم افتتاحیه، با اشاره به پیام امام خمینی(ره) برای تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه، به تبیین مهم ترین بخش های این پیام پرداخت.


دکتر عزیزی، معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه مراسم افتتاحیه، درمورد فعالیت ها و تصمیمات بسیج دانشجویی توضیحاتی ارائه داد.


دبیر منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده ، دلیل برگزاری نشست منطقه جنوب را احساس نیاز به همکاری دانشگاه های علوم پزشکی دانست و به کاهش فعالیت های جزیره ای که بعضا خستگی نیروها و درعین حال، عدم نتیجه گیری مناسب را به همراه دارد اشاره کرد.


وحید طیبی خرمی اهداف اصلی نشست را انتقال تجربیات میان دانشگاه های مختلف، استفاده از ظرفیت های دانشگاه های مجاور و هم افزایی نقاط قوت دانشگاه ها دانست و گفت: پوشش دادن نقاط ضعف یکدیگر و درنهایت، تعریف یک پروژه عملیاتی در جهت رفع مشکلات و خلأهای سلامت کشور از اهداف مورد نظر ما است.

وحید طیبی خرمی، دبیرمنطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده، در ارتباط با بخش های مختلف این نشست توضیح داد: به صورت کلی، دو بخش «کلاس های آموزشی» و «گعده» برای نشست درنظر گرفته شد که در کلاس ها موضوعات اخلاق تشکیلاتی، مدیریت تشکیلاتی و نظام سلامت مطرح شد.


طیبی خرمی افزود:در گعده ها مسئولین بسیج دانشگاه های مختلف، علاوه بر بیان نقاط ضعف و قوت و ارائه ایده های جدید خود، به تعیین فعالیت های اصلی منطقه جنوب و مرکز پرداختند.


وی با اعلام انتخاب ٢مورد از فعالیت ها گفت:این فعالیت ها با نظر اکثریت اعضای حاضر در جلسه انتخاب شدند تا به صورت مشترک در ۷ استان مرکزی و جنوبی کشور پیگیری شوند.


دبیر منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده در ارتباط با مسائل پیرامونی نشست به تدارک جشن به مناسبت ازدواج یکی از دانشجویان اشاره کرد و هدف آن  را علاوه بر تزریق نشاط به مسولین بسیج دانشگاه ها افزایش صمیمیت اعضای حاضر در نشست دانست.

طیبی خرمی از دیگر برنامه های نشست به شرکت دانشجویان در نماز جمعه اشاره کرد.

وحید طیبی خرمی، دبیر منطقه جنوب مرکز هماهنگ کننده در پایان با تشکراز تمامی اعضای شرکت کننده در این نشست، از مشاهده نتایج مثبت نشست در دانشگاه های مرکز و جنوب کشور ابراز امیدواری کرد.

ارسال نظر


captcha