دبیر علمی جشنواره ققنوس:

آثار منتخب ققنوس توانایی رقابت با آثار بین‌المللی را دارند

دبیر علمی جشنواره ققنوس گفت: آثار این جشنواره قدرت رقابت در جشنواره‌های بین‌المللی دانشجویی را دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / هوشنگ جاوید در نشست خبری اختتامیه این جشنواره با اشاره به اینکه ۳۱ هزار اثر در جشنواره دور دوم و سوم ارائه شده است، اظهار کرد: این تعداد اثر ارسال شده از سوی دانشجویان در زمانی است که دشمنان سعی دارند چهره جوانان ما را برعکس جلوه دهند.

وی افزود: استقبال از این جشنواره در سطح دانشگاه‌هایی که اغلب تخصصی هستند، بسیار حائز اهمیت است. در این جشنواره نه‌تنها علمی بودن دانشگاه و استقبال دانشجویان مطرح است بلکه چگونگی استفاده از این استقبال برای شناخت چهره فرهنگی و هنر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در آینده مطرح است.

دبیر علمی جشنواره ققنوس ادامه داد: باید از شرکت‌کنندگان در این جشنواره حمایت شود. یکی از این حمایت‌ها، حمایت‌های معنوی است. به‌طورمثال ایجاد ارتباط بین هنرمندان و سازمان‌های هنری کشور که باید برای این هنرمندان جایگاهی تعریف شود تا بتوانند آثار خود را نشان دهند. وظیفه تشویق از این دانشجویان نیز به‌عهده مسئولان است.

جاوید تصریح کرد: این جشنواره در سطح تخصصی و بسیار بالا انجام می‌شود. همچنین در بحث داوری آثار نیز از افراد متخصص و متعهد استفاده شده است و سعی کردیم از افراد شاخص هر رشته استفاده کنیم. از طرفی نیز از افرادی استفاده شده که می‌توانیم در آینده نیز برای این جشنواره از کمک آنها بهره‌مند شویم. همچنین در بعضی رشته‌ها به‌قدری سخت‌گیری شده که رتبه اول نداشتیم و رتبه دوم و سوم را معرفی  و در بعضی رشته‌ها نیز افراد برتر را مشخص کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: برای پرورش هنرمند متعهد با سازمان اوج، تعامل و بستر مناسبی فراهم کرده‌ایم. همچنین شرکت‌کنندگان در این جشنواره باید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و ما می‌توانیم از این استعدادهای پاک، رُک و راحت، الماس‌هایی برای تابیدن به فرهنگ و هنر کشور در سطح ملی و جهانی بسازیم. آثار این جشنواره قدرت رقابت در جشنواره‌های بین‌المللی دانشجویی را دارند و تلاش ما این است که استقبال دانشجویان در این جشنواره از بین نرود.

دبیر علمی جشنواره ققنوس اظهار کرد: حمایت‌های معنوی و مالی از آثار برگزیده و شایسته تقدیر این جشنواره منوط به حمایت مسئولان است که ما به جد پیگیر این موضوع هستیم. ما می‌توانیم آثار ادبی و مجموعه نمایش‌های منتخب را به‌صورت کتاب چاپ کنیم که این امر مستلزم گفتگو با مسئولان بالادستی است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار