در بیانیه دانشجویی یوم الله ۱۳آبان مطرح شد:

ما جوانان انقلابی محکم‌تر از هر زمان دیگری بر سر آرمان استکبار ستیزی و مبارزه با مظاهر داخلی آن که مطلوب دشمن است ایستاده ایم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمردم، دانشجویان و دانش آموزان تهران ضمن بزرگداشت یوم الله سیزدهم آبان راهپیمایی گسترده خود را با حضور در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا آغاز کرده و ضمن سردادن شعارهای «مـرگ بـر امریـکا» ، «مـرگ بـر انگلیـس» ، «مـرگ براسـرائیل»، «مرگ بر استکبار» و « هیـهـات منـا الـذلـه » آمده‌اند تا یک بار دیگر صدای خود را به گوش جهانیان برسانند.

در این مراسم مهدی ایران‌پوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر به قرائت بیانیه دانشجویی پرداخت.

 

متن بیانیه مذکور بدین شرح هست:

إِنْ یَثْقَفُوکُمْ یَکُونُوا لَکُمْ أَعْدَاءً وَیَبْسُطُوا إِلَیْکُمْ أَیْدِیَهُمْ وَأَلْسِنَتَهُمْ بِالسُّوءِ وَوَدُّوا لَوْ تَکْفُرُونَ

اگر برشما مسلط شوند،دشمنان(سرسخت)شما خواهند بود و دست و زبانشان را به بدی،به سوی شما خواهند گشود و دوست دارند که شما(از دین خود دست برداشته و) کفر ورزید.
امسال تلاقی دو رویداد بزرگ و برجسته، یوم ا.. سیزده آبان ماه این عید استکبارستیزی و راهپیمایی اربعین حسینی فرصتی برای تأمل بیشتر در ارتباط بین این دو مفهوم را فراهم ساخته است.
بدون شک اربعین حسینی بزرگترین رزمایش انسان‌های آزاده و استکبار ستیز از سراسر جهان است که حول مفهوم آزادگی و عزت، فارغ از هر نژاد و ملیت و زبانی در کنار یکدیگر گردآمده‌اند.
اربعین حسینی و پررونق‌تر شدن هرساله‌ی این مانور تشیع و ایجاد روحیه‌ی ضد استکباری ناشی از تأسی به جمهوری اسلامی ایران در میان سایر ملل از نشانه های بارز ناتوانی و شکست استکبار است.
فراهم‌کردن چنین بستری که باعث ایجاد پیوندهای عمیق میان ملت‌های مختلف در جهان  گوشه‌ای از برکات آن است، تنها از کسی ساخته است که خود نماد آزادگی و ایستادگی در برابر استکبار بود.
گردآمدن چنین جمعیت عظیمی حول مفهوم مبارزه با طاغوت  نشان از آن دارد که زمینه‌سازی برای تحقق ظهور در گرو اشاعه فرهنگ استکبار ستیزی است. چرا که هرچه مردم جهان به مفهوم آزادگی و ایستادگی در برابر طاغوت و استکبار عمل کنند ، به جامعه‌ی موعود نزدیک شده‌ایم.
و اما امروز به رسم هر ساله در این مکان تاریخی جمع شده‌ایم تا نکاتی را به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا اعلام بداریم.
این مکان روایت‌گر تحقیر آمریکا و تفکر مستکبرانه آن است. اشغال لانه‌ی جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان انقلابی پیرو خط امام سیلی محکمی بود که نتیجه ی آن ایجاد روحیه‌ی مقابله به مثل دربرابر اقدامات آمریکا و شکست ابهت پوشالی او بود.
خوب است که دولتمردان آمریکا هرگاه گزاره‌ای در مورد سایر ملل بیان می‌دارند، نیم نگاهی به این ساختمان بیندازند تا نشانه‌ی تحقیر همیشگی خود را فراموش نکنند‌.
آمریکای نگران امروز برای ما تازگی ندارد؛ آمریکای نگرانی که دست‌وپا می‌زند تا افول خود را به هر وسیله‌ی ممکن مستور سازد.
آمریکای نگرانی که عصبانی از تحقیرهای مکرر خویش در این ۴۰سال است و باید بداند که سلسله‌ی تحقیرهایش که با تسخیر سفارت وی در سال ۵۸ شروع شد نه تنها پایان نمی‌پذیرد بلکه در موارد مختلفی چون شکست در طبس، ناکامی در جنگ تحمیلی 8ساله ، ناتوانی در جلوگیری از دستیابی ایران به سوخت غنی‌شده‌ی هسته‌ای، شکار مکرر پهپادهایش و به ‌زانو درآوردن نظامیان او در جزیره‌ی فارسی تکرارشده است و باید بداند که این تحقیرها تنها توسط جمهوری اسلامی صورت نمی‌پذیرد بلکه توسط سایر ملل نیز در حوادثی همچون شکست آمریکا در ویتنام، کوبا، افغانستان و عراق تکرار شده است.
سیاست‌ها و رویه‌های خصمانه و سلطه‌جویانه‌ی آمریکا و هجمه‌های رسانه ای او نخ نما شده است، چرا که این منش چهل ساله‌ی ایالات متحده در مواجهه‌ی با جمهوری اسلامی بوده و تنها قالب های آن تفاوت کرده است و امروز دیگر بر همگان ثابت شده که ذات سلطه جویانه‌ی استکبار غیرقابل تغییر است، چه هنگامی که با دست دوستی و فریب کاری و پهن کردن سفره ی هفت سین  جلو بیاید و چه هنگامی که با چهره ی واقعی و  عداوت آشکار در میدان حضور یابد.
نکته‌ی شایان توجه دیگر آن است که امروز پس از گذشت چهار دهه از ابتدای انقلاب و تسخیر لانه‌ی جاسوسی، آفت‌هایی آرمان استکبارستیزی را تهدید می‌کند که یکی از مهمترین آنها را میتوان منحصرشدن استکبارستیزی توسط مسئولین در لایه‌ی ادبیات و گفتار دانست.
باید توجه‌ داشت که استکبار ستیزی زمانی معنا می‌یابد که مواضع ضداستکباری به عمل ضداستکباری منجر شود در غیر این صورت با تقلیل استکبارستیزی به لایه‌ی گفتار مدل‌هایی از استکبارستیزی را شاهد خواهیم بود که با مبانی انقلاب ما هم خوانی نداشته و آرمان استکبارستیزی را دچار تحریف می‌نماید؛و این جنس از استکبارستیزی توسط دانشجویان انقلابی مورد ئذیرش نبوده و نخواهدبود.
تسخیر لانه‌ی جاسوسی آشکار با عمال و ایادی محسوس، اختصاص به سال ۵۸ ندارد اما اکنون اوضاع کمی متفاوت گشته است و استکبارستیزی را در زمینه‌های دیگر نیز باید تعریف کرد.امروز مدل و زمین مواجهه ی با استکبار تغییر یافته است.امروز لانه های جاسوسی را باید در لایه های پنهان تری جست وجو نمود و درک این تغییر در مدل استکبار ستیزی خود به پیشرفت شایانی می انجامد.
مردم انقلابی و آزاده‌ی ایران اسلامی تجریه ی شرایط دشوارتر نظیر شرایط معیشتی و اقتصادی دوران دفاع مقدس را نیز داشته است اما عوامل امیدبخشی چون وجود تدبیر و نبود تبعیض، شرایط را آسان‌تر می‌نمود.
امروز و در شرایط  کنونی جنبه‌ی داخلی مبارزه با استکبار جهانی درمان زخم‌هایی ست که دشمن برای فشار به ملت ایران روی آن‌ها دست می‌گذارد؛چراکه بنا به فرموده ی رهبر معظم انقلاب بهترین مقابله ی با آمریکا،خدمت به مردم است.
استکبارجهانی برای پیشبرد اهداف خود و ایجاد اخلال در رسیدن مردم ایران اسلامی به آرمان های خود همه‌ی توان خویش را صحنه آورده است و شرایط بگونه‌ای پیچیده طراحی شده است که حتی برخی از حربه های استکباری در قالب قانون و لوایح استعماری برای پیوستن به سازوکارهای بین‌المللی نظیر FATF و یا معاهدات بین المللی ارائه می‌شود؛ و این هوشیاری بیش از پیش می طلبد.
طراحی دشمن استکباری امروز بیش از هرزمان دیگری پیچیده شده است این پیچیدگی در کنار برخی تصویب ها و عدم تصویب ها،برخی اقدامات و برخی بی اقدامی ها نشان از آن دارد که برخی ناخودآگاه و برخی خودآگاه در زمین دشمن بازی می کنند؛ و اهداف او را با ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی، ترسیم افق‌های نادرست و تصویرسازی های اشتباه از شرایط کشور به پیش می برند.
امروز استکبارستیزی یعنی کاهش وابستگی اقتصادی به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های نیم‌بند خارجی که با کوچکترین اخمی فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند.
امروز استکبارستیزی یعنی مبارزه با تفکراتی که اشرافی‌گری و تبعیض را گسترش می‌دهند.
و اما سخن پایانی:
ما جوانان انقلابی بعنوان فرزندان نسل سوم و و چهارم این انقلاب محکم‌تر از هر زمان دیگری بر سر آرمان استکبار ستیزی و مبارزه با مظاهر داخلی آن مانند اشرافیت و تبعیض و ... که مطلوب دشمن است ایستاده ایم و ذره‌ای از قلل رفیع آرمان‌های انقلاب کوتاه نخواهیم آمد و آمادگی تمام و کمال خود را برای تحقق این ارمان‌ها اعلام می‌داریم.
ایالات متحده و ایادی آن باید بدانند که خون همان جوانانی که لانه‌ی جاسوسی را تسخیر کردند در رگ‌های ما جریان دارد، لذا تحقیر آمریکا را در تمامی زمینه‌ها به فضل الهی ادامه خواهیم داد و لحظه ای از دشمنی با استکبار و عمال آن عقب ننشسته و قویاً معتقدیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.
 
والسلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار