خدمات هیئت دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در محرم؛

هیئتی که نام شهدای گمنام به خود گرفت

مسئول هیئت دانشگاه علم و صنعت گفت: علت این نامگذاری برای هیئت، شهدای گمنامی است که در سال 86 در دانشگاه به خاک سپرده شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از خبرگزاری دانشجو افتخاری، مسئول هیئت دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون هیئت و قدمت آن گفت: عده‌ای از تشکل‌های دانشجویی در سال ۸۹ هیئتی را به نام شهدای گمنام در دانشگاه به راه انداختند و اولین فعالیت آن‌ها نیز از همان سال ۸۹ شروع شد. از دلایل نام گذاری این هیئت یکی می‌توان به این اشاره کرد که نمی‌خواستند بین تشکل‌ها مشکلی در آینده پیش بیاید و از سوی دیگر به دلیل شهدای گمنامی که در سال ۸۶ در دانشگاه دفن شده بودند این هیئت را نام گذاری کردند از دیگر دلایل آن می‌توان به این اشاره کرد که در شرق تهران یک پاتوق فرهنگی برای مردم ایجاد شود مانند هیئت دانشگاه امام صادق علیه السلام که در غرب تهران به عنوان پاتوق فرهنگی برای مردم شناخته شده است.

هیئت را به نام شهدای گمنام نام گذاری کردند/ نوشت افزار ایرانی از ملزومات غرفه امسال هیئت است!

وی ادامه داد: هیئت شهدای گمنام برگزاری مراسم‌های محرم و ایام فاطمیه را برعهده دارد و بیشتر جمعیتی که به هیئت می‌آیند را دانشجویان و فارغ التحصیلان تشکیل می‌دهند حدود ۳۰ درصد از شرکت کنندگان مراسم را عام مردم که در محدوده شرق تهران اعم از نارمک، تهرانپارس و اطراف دانشگاه زندگی می‌کنند، تشکیل می‌دهند.

افتخاری افزود: آشپزخانه‌ای داریم که توسط خود دانشجویان اداره می‌شود و فضای بسیار خوبی را در ایام محرم به خود می‌گیرد چرا که اکثر دانشجویانی که شاید اصلا عضو تشکل خاصی هم نباشند در ایام محرم به آشپزخانه می‌آیند و در پخت و تهیه غذا بسیار کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این هیئت شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت مهدکودکی نیز در خود دارد، گفت: هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان مهدکودکی داریم که هر کدام جمعیت حدود به صد نفر از کودکان را به صورت معمول در خود جای می‌دهند. یک هیئتی تحت عنوان نوجوانان انصارالمهدی داریم که به دو قسمت تقسیم شده اند یکی زیر هفت سال و دیگری بالای هفت سال با کودکان زیر هفت سال بازی می‌شودو یک روحانی هم احکام خیلی ساده را به آن‌ها آموزش می‌دهد.

مسئول هیئت شهدای گمنام دانشگاه علم و صنعت گفت: گروه سنی بالای هفت سال نیز یک روحانی دارند که کار‌های علمی دانشگاه را به صورت ساده برای آن‌ها انجام می‌دهد برای مثال آزمایش‌های بسیار ساده شیمی را برایشان انجام می‌دهد در سال‌های قبل نیز کارگاه معرق سازی داشتیم به این صورت در دو سه روز اول به کودکان ساخت و کار کردن با معرق آموزش داده می‌شود و در روز‌های بعدی خودشان کار‌های دستی معرق انجام می‌دهند. آثار هنری آن‌ها در غرفه‌های هیئت به نمایش گذاشته می‌شود که اثر بسیار خوبی بر نوجوانان دارد.
هیئت را به نام شهدای گمنام نام گذاری کردند/ نوشت افزار ایرانی از ملزومات غرفه امسال هیئت است!

وی افزود: هر ساله متناسب با آن سال غرفه‌ها متفاوت می‌شوند، اما به صورت ثابت یک غرفه کتاب، یک غرفه اربعین و جهادی داریم که در غرفه کتاب متناسب با شرایط هر سال با سخنران صحبت می‌شود و او یک کتاب را معرفی می‌کند ما آن کتاب را بلد می‌کنیم و ترویج می‌دهیم که خریداری کنند و کتاب‌های مرتبط با آن موضوع را نیز برای عرضه می‌آوریم. برای مثال بحث پیرامون کارآمدی نظام است و ما یک کتاب را درباره آن بلد می‌کنیم و به سخنران هم می‌گوییم که در حرف هایش به غرفه کتاب اشاره کند. غرفه اربعین نیز به گزارش فعالیت‌های اربعین دانشگاه در سال قبل می‌پردازد و غرفه جهادی نیز فعالیت‌های جهادی دانشگاه را گزارش می‌دهد و هزینه‌ها و مخارج آن را نیز گزارش می‌دهد.

وی ادامه داد: اما در بخش بانوان غرفه حجاب نیز دایر می‌شود که پوشش اسلامی را ترویج می‌دهد و فروش محصولات اسلامی را نیز دارد.

افتخاری گفت: هر ساله غرفه‌های دیگری نیز برای فروش محصولات در کنار غرفه‌های ثابت داریم که در سال‌های قبل محصولات ایرانی شرکت‌های فارغ التحصیلان علم و صنعت را در این غرفه‌ها عرضه می‌کردیم، اما امسال سعی داریم تا از لوازم التحریر ایرانی برای فروش و عرضه در غرفه‌های خود استفاده کنیم.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار