دوره نظام توحیدی در آموزش و پرورش آغاز شد؛

تربیت کنشگران در عرصه آموزش و پرورش

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: هدف گذاری اصلی دوره نظام توحیدی در آموزش و پرورش، تربیت کنشگران اثر‌گذار در این عرصه است.


سجاد صدیقی مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در رابطه با دوره نظام توحیدی در آموزش و پرورش بیان کرد: دلیل شکلگیری این دوره این است که اولا ماموریت تخصصی ما به عنوان بسیج دانشجویی فرهنگیان تعریف میشود و ثانیا برای انجام این ماموریت نیاز به تشریح بحث متناسب با نگاه تمدنی است.

 

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: سیر مباحث این دوره از مسائل تمدنی شروع میشود و تا بحث مسئولیت شناسی  نظام تعلیم و تربیت در اسلام ادامه مییابد و به سند تحول به عنوان سازه نظام توحیدی در آموزش و پرورش منتهی میگردد.

 

وی افزود: در ابتدای دوره شناخت نظام تمدن مادی و نظام تمدن اسلامی مطرح میشود و در ادامه به سیر تحول نظام آموزش و پرورش در ایران و غرب و مطالبات مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش و سند تحول با دو محور تحول ساختاری و ساختار سند پرداخته میشود.

 

صدیقی با اشاره به اینکه کل دوره نظام توحیدی در آموزش و پرورش یکسال تعریف شده ادامه داد: دوره مقدماتی آن همین دوره 7 روزه است که شروع شده و دوره تداوم آن یکساله است که به صورت کلاسهای 3 روزه و در 9 موضوع مطرح میشود و دوره تکمیلی با محوریت سند تحول از نظر تا عمل طراحی شده است.

 

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه قالب دوره ارائه مباحث توسط اساتید مجرب، تشکیل حلقههای دانشجویی و پرسش و پاسخ است، اضافه کرد: این دوره برای مخاطب خاص خود رقم میخورد که قرار است در آینده نزدیک به عنوان معلم در سیستم آموزش و پروش خدمت کنند.

مخاطبان دوره از سراسر کشور و بعد از قبولی در مصاحبه انتخاب شده‍‌اند که شامل 100 نفر زن و 100 نفر مرد میباشند.

 

وی با بیان اینکه دوره مقدماتی امسال برای دومین بار برگزار می‍‌شود افزود: سال قبل یک دوره مقدماتی برگزار شد که قرار است امسال دوره تکمیلی فارغ التحصیلان سال گذشته برگزار شود.

 

صدیقی تاکید کرد: هدف گذاری اصلی این فرایند یکساله این است که بتوانیم کنشگرانی در عرصه آموزش و پرورش تربیت کنیم.

 

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در پایان اظهار داشت: امروز در حوزههای مختلفی از انقلاب اسلامی کنشگران فعال و جوانی وجود دارد که به طرحها، ساز و کارها و حتی برنامههای عملیاتی ورود کردهاند اما در مجموعه آموزش و پرورش در این رابطه یک خلاء جدی احساس میشود، لذا نیاز است که برای آن سرمایه گذاری شود.

امیدواریم بتوانیم به لطف الهی از این مسیر در حوزه آموزش و پروش که به تعبیر رهبر انقلاب مهمترین بخش تمدن انقلاب اسلامی محسوب میشود، کنشگران اثرگذاری تربیت کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار