دانشجویان انقلابی اصفهان در نامه‌ای مطرح کردند؛

حمایت از قوه قضاییه در برخورد با محتکران و مفسدان اقتصادی

جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان، اساتید و طلاب انقلابی در نامه‌ای که به دادگستری استان تحویل دادند حمایت خود را از قوه قضاییه در برخورد جدی با محتکران و مفسدان اقتصادی اعلام کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان، اساتید و طلاب انقلابی در نامه‌ای که به دادگستری استان تحویل دادند حمایت خود را از قوه قضاییه در برخورد جدی با محتکران و مفسدان اقتصادی اعلام کردند.

 

تشکل‌های دانشجویی انقلابی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان در نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل دادگستری استان که امروز توسط نمایندگان دانشجویان و اساتید به دست احمد خسروی‌وفا رسید، خواستار برخورد سریع و عادلانه با مفسدان اقتصادی شدند.

در متن این نامه آمده است: جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه‌های استان اصفهان، طلاب و اساتید انقلابی متشکل از فعالان فرهنگی، سیاسی و نخبگان علمی براساس تکلیف انقلابی و اسلامی خود در راستای حمایت از اقدامات قوه قضائیه در برخورد سریع و عادلانه با مفسدان اقتصادی و برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه و محتکران کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم، اعلام می‌دارد با عنایت به نامه ریاست قوه قضاییه به رهبر معظم انقلاب و حکم حکومتی معظم‌له در خصوص تسریع در برخورد قضایی با مفسدان اقتصادی و همچنین ماندگاری تجربه تلخ سال‌های ابتدایی دهه ۸۰ در زمین ماندن منشور ۸ ماده‌ای مبارزه با مفاسد اقتصادی رهبر انقلاب اسلامی در حافظه مردم؛ جنبش دانشجویی انقلابی استان اصفهان در راستای ایفای نقش تاریخی و انقلابی خود در حفظ انقلاب اسلامی و ارتقای کارآمدی نظام اسلامی بالاخص دستگاه قضا، در نظر دارد مبتنی بر همین دغدغه ضمن اعلام حمایت از اقدامات قضایی قاطع علیه اخلال‌گران اقتصادی، مطالبات خود را به شرح ذیل مطرح کند.

تشکل‌های انقلابی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان در ادامه این نامه تصریح کرده‌اند: ریاست دستگاه عدالت‌گستر جمهوری اسلامی در استان اصفهان! همان‌طور که مستحضرید مساله فساد اقتصادی در سطح کشور، امری غیر قابل انکار است؛ لزوم پیگیری فساد‌ها و خیانت‌های زالوصفتان که جام خود را با خون پابرهنگان مستضعف ایران لبریز می‌کنند و عامدانه در راستای سرکوب دلیرمردان و وارستگان رهرو ولایت، حیله و نیرنگ می‌زنند، امری واجب و ضروری است که هیچ‌گونه دلیل و توجیهی برای اهمال‌کاری، سهل‌اندیشی و قصور در قبال آن پذیرفتنی نیست.

در بخش دیگری از این نامه تأکید شده است: آزمونی بزرگ در یکی از مهم‌ترین بزنگاه‌های مسیر پرتلاطم انقلاب اسلامی پیش روی شما بزرگواران پیرو عدالت مولا امیرالمؤمنین (ع) قرار دارد. جریان نفاق این بار خود را مصلح می‌داند و علی (ع) را افراطی و نالایق می‌خواند. آگاه باشید که فتنه این بار از جانب خودی‌های خودباخته و زالوصفتان سرمایه‌سالار که در بدنه خدمت‌گزاران شریف نفوذ یافته‌اند، رقم خواهد خورد. اینان اشرافیان جاه‌طلبی هستند که پشت سر ولایت نماز می‌خوانند، بر خوان عظیم معاویه می‌نشینند، تناول می‌کنند و بر ضد مردم عدالت‌خواه، دسیسه‌چینی می‌کنند و مردم را به استثمار و به نان شب محتاج می‌کنند.

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان در نامه خود خواستار شدند: ما دانشجویان دانشگاه‌های استان اصفهان، رئیس قوه قضائیه و سران عالی قضایی استان اصفهان را به اقتدار، صلابت و عدالت علوی و رسواسازی چنگ‌اندازان به اموال ملت شریف ایران و بیت‌المال‌خوران و محتکران اقتصادی دعوت می‌کنیم؛ چراکه مفسدان در حال ریشه‌دوانی و نفوذ در ساختار‌های حاکمیتی و کاشتن بذر بدبینی در دل مردم می‌باشند.

دانشجویان تأکید کردند: به صورت جدی از قوه قضائیه می‌خواهیم تا پرونده‌های مختلف مفاسد بزرگ اقتصادی را که به دلیل فشار‌های نفوذی‌ها و به بهانه رانت و گذشت زمان از اولویت رسیدگی خارج شده را مجدداً در اسرع وقت در دستور کار قرار داده و با اراده‌ای پولادین و تفکر انقلابی و به دور از هرگونه محافظه‌کاری و با رعایت شفافیت در صدور احکام، مجرمان را در هر مقام و منصبی با شدیدترین برخورد‌ها تأدیب کرده که بخشی از دوام و بقای انقلاب اسلامی، ریشه‌کنی و مبارزه بی‌امان با مفاسد اقتصادی است.

 این نامه که به امضای بیش از ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان اصفهان و اساتید و طلاب رسیده صبح امروز توسط جمعی از نمایندگان دانشجویان و اساتید با حضور در محل دادگستری استان اصفهان به رئیس‌کل دادگستری تحویل داده شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار