حجت الاسلام زندیه در حاشیه طرح ولایت 97 ؛

آموزش‌های نوین و پویا؛ نتیجه اعتماد به مدیران جوان

رئیس دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق (ع) گفت: رویکرد آموزش‌های فرهنگی نوین و پویا محصول اعتماد به مدیران جوان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دکتر نورالدین زندیه؛ رئیس دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق (ع) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی کشور در خصوص ضرورت برگزاری دوره 40 روزه طرح ولایت دانشجویی بیان داشت: طرح ولایت که به تاکید رهبر معظم انقلاب و به دست موسسه امام خمینی(ره) به ریاست آیت ا... مصباح یزدی بیش از 20 سال است که اجرا میشود به معارف بنیادین و مباحث عمیق فکری و اعتقادی میپردازد.

 

زندیه تصریح کرد: شنیدم که طرح ولایت امسال به قدری به بحثهای مهارتی و تشکیلاتی هم ورود کرده که به نظر من بهتر هم شده است.

 

وی با بیان اینکه آموزشهای فرهنگی در کشور از روشهای بروز و جدید عقب است ادامه داد: معمولا آموزشهای فرهنگی ما به سخنرانی و کلاس درسی خلاصه میشود و لذا اینکه طرح ولایت و بسیاری از طرحها و دورههای آموزشی به سمت مباحث مهارتی رفته است جای امیدواری دارد که فضای آموزشی بتواند تغییر مثبت و روبه جلویی داشته باشد.

 

رئیس دفتر اعزام مبلغ دانشگاه امام صادق (ع) تاکید کرد: با مدیریت جوان و خلاقی که در دورههای آموزشی از جنس خود دانشجویان و طلاب تازه نفس وجود دارند میتوان امیدوار بود با ایدههای جدید، شیوههای آموزشی نوین و پویا شکل بگیرد تا علاوه بر جذابیت برای نسل جوان بتواند پاسخگوی نیازهای آنان  در عرصههای جدید باشد.

در واقع با توجه به تجارب متعدد میتوان گفت: رویکرد آموزشهای فرهنگی نوین و پویا محصول اعتماد به مدیران جوان است.

 

وی ادامه داد: به نظر میرسد طولانی بودن برخی دورهها علاوه بر اینکه باعث میشود بسیاری از دانشجویان نتوانند توفیق شرکت حاصل کنند موجب خستگی و دور بودن از خانواده برای شرکت کنندگان شود.

 

زندیه با بیان اینکه امروز میتوان برای سهل الوصول کردن فعالیتهای آموزشی فرهنگی از روشهای نوین استفاده کرد، گفت: برای حل مدت زمان طولانی دورهها میتوان از آموزشهای مجازی و از راه دور استفاده کرد و یا اجرای طرحها بومی سازی شود تا افراد خیلی از محل زندگی و خانواده دور نباشند.

 

وی افزود: بستر ارتباطی با دانشجویان و آینده سازان در دورهها یک فرصت طلایی است که لازم است برای بهره برداری مناسب از آن به قدر کافی اندیشید و برنامهریزی کرد.

ضرورت دیگر لزوم استمرار ارتباطات و آموزشها با مخاطبین بعد از اتمام دورهها است که حتما باید به آن توجه شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار