واردی :

نقد آزادانه در برابر شخصیتی مانند رهبر انقلاب باعث افتخار است/ روایتی از تقسیم بندی سیاسی وزارت علوم!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شریف: ما باید افتخار کنیم که شرایطی در جمهوری اسلامی فراهم است که دانشجویان می‌توانند آزادانه در برابر شخصیتی همچون رهبر حتی با لحنی تند به نقد بپردازند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:محمدعلی واردی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف و سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تشریح فضای حاکم بر این دیدار گفت: در تنظیم متن سخنرانی سعی کردیم که از فضای زرد سیاسی فاصله بگیریم تا دو دستگی ایجاد نشود البته در این دیدار دو دستگی  وجود ندارد، اما در هر حال ما این پیش بینی را کرده بودیم که شان جلسه خدشه دار نشود.


وی با بیان اینکه به دلیل پیچیدگی شرایط امسال دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به سال‌های قبل جذابتر بود افزود: نماینده نشریات دانشجویی در این دیدار مباحثی که بیشتر در طیف اصلاح طلب رایج است را مطرح کرد مثلا اینکه گفته شد در کشور آزادی بیان وجود ندارد. که به قول یکی از دوستان خانم مهرابی چشم در چشم رهبر انقلاب حرف‌های خودش را زد، با این وجود در نهایت رهبری با روی باز او استقبال کردند.
 
وی تصریح کرد: قطعا در هیچ جای دنیا چنین شخصیت سیاسی وجود ندارد که نسبت به منتقدین خود با روی گشاده برخورد کند حتی در مورد نقد خانم مهرابی در هر حال همه ما می‌دانیم که بسیاری از این نقد‌ها در نشست با مسئولین با تلخی تمام شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزود: احساس رهبر معظم انقلاب به منتقدین این است که آن‌ها به نظام احساس تعلق می‌کنند و دلسوز نظام هستند البته معظم له نیز اشاره کردند که برخی از نقدها ممکن است وارد نباشند.

وی با اشاره به اینکه شاید طرح موضوعاتی هم، چون رفع حصر و پرداختن به مسئله فتنه در آن جلسه خیلی جایز نبود، ولی خانم مهرابی صحبت‌های خودش را بدون وقفه مطرح کرد افزود: با اینکه زمان تعیین شده برای هر یک از سخنرانان ۷ دقیقه بود، اما خانم مهرابی تا ۱۱ دقیقه به سخنرانی خود ادامه داد به گونه‌ای که یکی از دوستان می‌گفت: کسانی که دم از قانونمداری می‌زنند حاضر نیستند به قانون عمل کنند در هر حال سعه صدر رهبری در این مورد نکات مثبتی به همراه داشت.

سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب افزود: حس شخصی من این است که خانم مهرابی به خیلی از حرف‌هایی که زد باور نداشت با این وجود فکر می‌کنم که بیشترین رشد را هم در این دیدار ایشان داشته باشند معتقدم خانم مهرابی قبل از دیدار با خانم مهرابی بعد از دیدار فرق خواهد کرد، چون مطمئن شدند که جوسازی‌ها دروغ است.
 

واردی افزود: یک وجه دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب این است که ما باید افتخار کنیم که این شرایط در جمهوری اسلامی فراهم است و دانشجویان می‌توانند آزادانه در برابر شخصیتی همچون رهبر نظام حتی با لحنی تند به نقد بپردازند در هر حال چنین فضایی در هیچ جای دنیا وجود ندارد.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزود: من در زمان سخنرانی خانم مهرابی به خودم افتخار می‌کردم که در چنین نظامی نفس می‌کشیم.

وی با بیان اینکه در زمان سخنرانی این احساس را داشتم که یک سرباز با کسب اجازه می‌خواهد در مقابل فرمانده خودش حرف بزند و یا اینکه یک پسر می‌خواهد با پدرش درد و دل کند تصریح کرد: این که یک سرباز در برابر فرمانده فرصت تحلیل پیدا می‌کند خیلی لذت بخش است.

سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه بنده خیلی دیر به عنوان نماینده بسیج دانشجویی برای ایراد سخنرانی در محضر رهبر معظم انقلاب انتخاب شدم و به گونه‌ای که این انتخاب دوشنبه هفته قبل صورت گرفت تصریح کرد: بحث دیگر این بود که ما تقریبا یک متن سخنرانی با محتوای ۱۸۰۰ کلمه را آماده کرده بودیم، ولی دوستان نهاد دو روز قبل از دیدار اعلام کردند که زمان سخنرانی کاهش یافته است به همین دلیل مجبور شدیم متن را به ۱۲۰۰ کلمه کاهش دهیم در هر حال می‌دانیم وقتی این اتفاق می‌افتد کل متن به هم می‌خورد با این وجود شاید ما برای اینکه بتوانیم متن را چکش کاری کنیم یک ستاد بحران تشکیل دادیم. تا هم متن پخته باشد و هم اینکه در فهم متن اختلال ایجاد نشود.

واردی افزود: با همان دید سرباز و فرمانده این استرس را داشتم که نکند رهبر معظم انقلاب از محتوای سخنرانی خوشش نیاید و در واقع می‌خواستم که حرف‌ها مورد توجه ایشان قرار بگیرد با این وجود زمانی که در پایان سخنرانی خدمت رهبری رسیدم چند کلمه‌ای تعریف کردند و گفتند که من نتوانسته ام تمام مباحث شما را یادداشت کنم با این وجود از من خواستند که متن سخنرانی را به ایشان بدهم و این برای من جذاب بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزود: در پایان سخنرانی وقتی خدمت رهبر انقلاب رسیدم در شرایطی قرار داشتم که حتی یادم نمی‌آید که ایشان چه گفتند با این وجود وقتی هم پایین آمدم از دوستان پرسیدم که آیا من به ایشان دست دادم.

وی تصریح کرد: برای تهیه متن سخنرانی ما بحث مشکلات کشور و جوسازی‌هایی که علیه نظام وجود دارد را مورد توجه قرار دادیم واقعیت این است که امروز دشمن هجمه‌های سنگینی علیه امیدواری نسبت به آینده نظام به راه انداخته و می‌خواهند جمهوری اسلامی را با نظام پهلوی مقایسه کنند و به تبع آن فضای امید را از جوانان بگیرند با این وجود ما اصرار داشتیم در متن سخنرانی به این موضوع توجه کنیم و به آن هم پرداختیم.

سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: در متن سخنرانی اشاره شد که ما به گذشته انقلاب اسلامی با همه کاستی‌ها افتخار می‌کنیم و گفتیم که بزرگترین مولفه در این دستگاه محاسباتی مردم هستند، ولی این مسئولان هستند که به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و در این رابطه مثالی که زدیم در مورد مجلس بود و گفتیم مجلس به باشگاه احزاب تبدیل شده است.

واردی تصریح کرد: یکی از پیشنهادات ما این بود که باید زمینه برای ورود نسل جوان به فضای تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور فراهم شود و تاکید کردیم که ما امروز نیاز به حضور حسن باقری‌ها در عرصه داریم و با ژنرال‌های خسته جنگ کلاسیک با پیامدی جز عقب نشینی مواجه نخواهیم بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه جوانان یکی از بزرگترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی هستند با این وجود یکی از دغدغه‌های ما بحث تربیت و به کارگیری جوانان مومن انقلابی در عرصه‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری بود که آن را خدمت رهبر انقلاب مطرح کردیم افزود: در هر حال اگر به این مسائل فکر نشود زمینه برای استهاله مفاهیم انقلاب فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در این دیدار گفتند که خیلی از نقد‌هایی که مطرح می‌شوند وارد هستند این به معنای دغدغه بودن است نه به معنای زدن نظام تصریح کرد: روبه جلو دیدن و شانیتی که رهبر انقلاب برای نسل جوان قائل هستند ارزشمند است در هر حال ما مشکلی که در کشور داریم این است که کارگزاران برای نسل جوان شانیتی قائل نیستند، ولی رهبری بار‌ها تاکید کردند انقلاب متعلق به جوانان است و باید کار را به دست بگیرند.

سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب در خصوص واژه صبر انقلابی که توسط رهبر انقلاب مطرح شد گفت: رهبری به مسائل این گونه نگاه می‌کنند که باید در برابر مشکلات صبر کنیم، چون کشور در مسیر پیشرفت قرار دارد البته این صبر کردن هم خیلی سخت است و چه بسا عده‌ای می‌گویند که ما این همه شهید دادیم و مردم سختی کشیدند که حالا وضع این گونه باشد در هر حال رهبر انقلاب با توجه به این مسائل کلید واژه صبر انقلابی را مطرح کردند.

واردی تصریح کرد: برخی‌ها که بریده اند روند دفعی و مقطعی انقلاب را می‌بینند و به روند انقلاب اسلامی به صورت دوراندیشانه نگاه نمی‌کنند و بعد به جمع بندی بپردازند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به یکی از حواشی دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: یکی از مسائلی که برای من زننده بود این است که دوستان وزارت علوم سخنرانان را با عنوان سخنرانان اصولگرا و اصلاح طلب تقسیم بندی می‌کنند و می‌گویند اگر اصولگرا‌ها ۵ نماینده به عنوان سخنران دارند در صورتی که بیشتر از زمان مشخص شده سخنرانی آن‌ها طول بکشد از فرصت هم تیمی آن‌ها کم می‌شود در هر حال می‌خواهیم بگویم ما اجازه نمی‌دهیم این گونه فضا‌های زشت بچه گانه سیاسیون به فضای دانشجویی کشیده شود، چون ما هیچ احساس دینی به جریانات سیاسی نداریم البته در این رابطه نیز بنده به دوستان نهاد گفتم این تقسیم بندی‌ها غلط است و من این تقسیم بندی را توهین به فضای دانشجویی می‌دانم چون اینگونه نگاه کردن به فضای دانشجویی فضای دانشگاه را به هم می زند و این نقد به این جلسه وارد بود و من در سخنرانی نیز به آن اشاره کردم.
 
واردی به پاسخ سال پیش رهبر معظم انقلاب خطاب به یکی از دانشجویان که گفته بود در این دیدارها تمام طیف های دانشجویی حضور ندارند، افزود: معظم له در پاسخ اظهار داشته بودند که این جلسه مختص به تشکل های انقلابی است.

وی با بیان اینکه در این دیدار رهبر انقلاب خیلی به مباحث مطرح شده توسط دانشجویان نپرداخته اند تصریح کرد: در هر حال با توجه به اینکه ۱۲ نفر به ایراد سخنرانی پرداختند همین مسئله باعث شد که نتوانیم خیلی عمیق وارد مباحث شویم و‌ای کاش وقت بیشتری بود تا رهبر انقلاب بتوانند بر روی مباحث سخنرانان بحث کنند و ما بتوانیم بازخوردی از مباحث داشته باشیم.

سخنران دیدار دانشجویی رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: در این دیدار سرحالی و سرزندگی رهبر معظم انقلاب خیلی فوق العاده بود و این که بچه‌ها برای دست بوسی خدمت ایشان می‌رفتند خیلی دل چسب بود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار