مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد؛

امروز بر سر دو راهی حق و باطل قرار داریم آنانی که به وجود آب اطمینان دارند تشنه نمی مانند.

زندگی ما تکرار تاریخ است و واضح است که اگر از همان ابتدا با بینشی عمیق هم چون مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به این مسئله نگاه می شد نتیجه آن بر همگان واضح بود و تمام اتفاقات آینده پیرو این موضوع نیز همین شرایط را دارند. عجیب است که در این شرایط بعضی هنوز کورسوی امیدی برای خود باز گذاشته اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: کوهی فایق مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد در یادداشتی در مورد خروج آمریکا از معاهده برجام عنوان کرد:
زندگی ما تکرار تاریخ است و واضح است که اگر از همان ابتدا با بینشی عمیق هم چون مقام معظم رهبری به این مسئله نگاه می شد نتیجه آن بر همگان واضح بود و تمام اتفاقات آینده پیرو این موضوع نیز همین شرایط را دارند. عجیب است که در این شرایط بعضی هنوز کورسوی امیدی برای خود باز گذاشته اند.
مقام معظم رهبری:(آنهایی ک خواب آمریکا می بینند خدا بیدارشان کند.)
همه مسلمانان و حتما همه شیعیان داستان جنگ صفین و حکمیت را شنیده اند ولی برای تبیین بیشتر این موضوع خلاصه ای از آن را بیان می کنم.
می گویند که در همان هنگام که بین یاران حضرت شکاف ایجاد شد و دو دستگی شکل گرفت و اشعث از جنگیدن امتناع ورزید هنگامی که برای مذاکره به نزد معاویه رفته بود نامه ای را برای حضرت آورد که امام پس از خواندن نامه فکر کرد کار دنیا به کجا رسیده که آدمی چون معاویه او را به قرآن واطاعت از آن فراخوانده و حرف از حکم قرآن بین دو طرف می زند پس قلم را برداشتند و چنین پاسخ دادند: وآن کس که رهبری خود را به شیطان سپرده و با او به نبرد بر نخواسته، شیطان او را پشیمان می کند.
امام خمینی:(آمریکا شیطان بزرگ و غیر قابل اعتماد است)
ما را به قرآن دعوت کردی در حالی که تو اهل آن نیستی ما تو را پاسخ نگفتیم ولی داوری قرآن را پذیرفتیم.
آیت الله خامنه ای:(من تعجب می کنم آمریکایی ها خجالت نمی کشنداسم حقوق بشر را می آورند هر کس دیگری همچین ادعایی بکند که طرفدار حقوق بشر است، آمریکا نباید این ادعا را بکند)
بر خلاف امام علی یاران دیروز و امروز علی به گونه ای سخن می گفتند که گویی نمایندگان معاویه اند و آب به آسیاب او می ریزند. و ابو موسی را به عنوان نماینده انتخاب کردند.
مالک گفت: بهتر نبود اینان را به گردن نهاندن به حق اجبار می ساختید. امام فرمودند: اینک سکوت برگزیدم از آن است که از علوم و حوادث پنهانی آگاهی دارم که اگر باز گویم مضطرب می گردید آگاه باشید که ترسناک ترین فتنه ها در نظرمن فتنه بنی امیه بر شماست.
امام خمینی:(خطر آمریکا به قدری جدی است که اگر کوچکترین غفلتی کنید نابود می شوید.)
بعد از بازگشت امام از صفین به کوفه چند روز بعد ابن عباس و شریح بی هادی در جواب سوال امام مبنی براینکه چه دید و چه شنیدید از آن دو (اشعث و عمر و عاص.) گفتند تا رسیدن به جایی که قرار شد سرنوشت اسلام به دست شورای مسلماباشد و علی و معاویه خلع شوند. ابو موسی به عمر و عاص گفت: بسم الله حکم کن ولی او گفت تو بزرگتری و از صحابه پس شروع کن.قبل از شروع سخنان ابو موسی ابن عباس خود را به او رساند و گفت ممکن است حیله ای در کار باشد و برخلاف توافق عمل کند.
(ایران در خصوص مذاکرات تمام مفاد را اجرا کرد ولی طرف مقابل بدعهدی کرد.)

ابو موسی گفت:
من علی و معاویه را عزل کردم، سپس عمرو عاص گفت: من هم با او هم عقیده ام و علی را عزل و به جای او معاویه را می آورم .ابو موسی اعتراض کرد ولی نتیجه تغییر نا پذیر بود. پس از اتمام سخنان شریح ،امام فرمود:
« دنیای شما نزد من از آب بینی بزغاله بی ارزش تر است، کنار گیری من چونان حضرت موسی برابر ساحران است که به خودش بیمناک نبود ترس او برای این بود که مبادا جاهلان پیروز شوند و دولت گمراهان حاکم شوند.»
امروز ما و شما بر سر دو راهی حق و باطل قرار داریم آنانی که به وجود آب اطمینان دارند تشنه نمی مانند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار